Oblačno Humidity: 94%

Nov poraz Cedevite Olimpije sredi Stožic

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 7. krogu evropskega pokala (skupina A) izgubili s Hamburgom s 83:86 (22:19, 36:43, 49:74).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sedmem nastopu v evropskem pokalu doživeli sedmi poraz. Proti ekipi Hamburga, ki do tega kroga še ni imela zmage, so izgubili 83:86 (22:19, 36:43, 49:74).

Ljubljančani tudi po obračunu z zadnjeuvrščeno ekipo v skupini A ostajajo brez zmage. Hamburg je imel v 26. minuti že 26 točk prednosti (70:44), po delnem izidu 30:6 je ta dve minuti do konca tekme skopnela le na koš zaostanka (76:74), v zaključku pa so Nemci ohranili zbranost in prišli do dveh točk.

Zasedba trenerja Simoneja Pianigianija je tretjo četrtino izgubila 13:31, zgrešila je 12 prostih metov, zadela zgolj 8 trojk iz 34 poskusov, imela le 15 podaj, seznamu poškodovanih igralcev pa se priključil še Karlo Matković, ki v drugem polčasu ni igral zaradi bolečin v hrbtu.

Za Cedevito Olimpijo je bila to osemnajsta tekma v sezoni 2023/24. Dosegla je zgolj šest zmag, pet v ligi Aba in eno v slovenskem superpokalu.

Najboljša strelca domačih sta bila Jaka Blažič s 24 točkami in Klemen Prepelič s 23. Blažič je iz igre metal 8:16 (trojke 3:6), Prepelič pa 8:21 (trojke 3:14).

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v ligi Aba v ponedeljek 20. novembra doma proti Partizanu, v evropskem pokalu pa jo naslednji teden čaka gostovanju v Londonu.

* Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Pastusiak (Poljska), M. Juras (Srbija), Peer (Izrael).
* Cedevita Olimpija: Stewart 12 (6:10), Glas 9 (1:2), Blažič 24 (5:9), Matković 2, Prepelič 23 (4:6), Jones 2, Klobučar 6, Šaškov 5 (1:2).
* Hamburg: Hughes 16 (6:6), Brauner 9 (0:1), Moeller 2, Meisner 14 (2:3), Džiewa 10, Christmas 4, Hinrichs 3, King 6, Wohlfarth-Bottermann 1 (1:4), Durham 21 (5:7).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 17:29, Hamburg 14:21.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 8:34 (Prepelič 3, Blažič 3, Glas 2), Hamburg 10:25 (Brauner 3, Durham 2, Meisner 2, Hughes 2, Hinrichs).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Hamburg 27.
* Pet osebnih: Klobučar (38.), Brauner (40.), Glas (40.).