Oblačno Humidity: 59%

ACH na prvi tekmi DP do zmage s 3:0

Odbojkarji ACH Volleyja so za uvod v drugi krog 1. DOL Sportklub za moške premagali Krko s 3:0 v nizih. Za Ljubljančane je bila to prva uradna tekma sezone, potem ko je bil dvoboj prvega kroga prestavljen na konec oktobra. Preostale tekme drugega kroga bodo konec tedna.

ACH Volley je v Tivoliju igral brez poškodovanega Matica Videčnika, a z obema reprezentantoma, ki sta igrala v Tokiu, Janijem Kovačičem in Danijelom Konciljo. Po izenačenem začetku so Ljubljančani prevzeli vajeti igre v svoje roke in po izenačenju na 14:14 ušli na štiri točke prednosti. Takšno razmerje so držali do konca prvega niza in ga dobili s 25:21.

V drugem so domači hitro povedli z 8:1, nato pa popustili, zaradi česar so se Novomeščani približali na vsega tri točke (14:11). S serijo štirih zaporednih točk do 20:13 so Ljubljančani kljub nekaterim menjavam postavi drugi niz dobili s 25:18.

V tretjem nizu so gosti začeli učinkovito in vodili celo za pet točk (13:8, 14:9), nato pa so domači začeli topiti zaostanek. Krka je imela pri 24:22 dve priložnosti za osvojitev niza, a tega ni izkoristila, dvoboj pa je Danijel Koncilja zaključil z blokom za 27:25.

Pri domačih sta bila najbolj učinkovita Nikola Gjorgiev z 12 in Klemen Šen z 11 točkami, pri gostih pa je 10 točk dosegel Matic Rojnik.

Ostale tekme drugega kroga bodo na sporedu konec tedna. V soboto bosta para Alpacem Kanal - Merkur Maribor ter Calcit Volley - Hiša na kolesih Triglav, v nedeljo pa Panvita Pomgrad - Fužinar Sij Metal.