Oblačno Humidity: 61%
20°C

Tudi odbojkarji Calcita zanesljivi

Odbojkarji Calcita Volleyja so tako kot njihove kolegice po dveh krogih 1. DOL Sportklub vknjižili šest točk. Tokrat so v domači dvorani s 3:0 v nizih ugnali Hišo na kolesih Triglav. Na drugi tekmi je po tesnem razpletu Merkur Maribor v gosteh ugnal Alpacem Kanal, nekdanji Salonit. V nedeljo bo še obračun Panvite Pomgrada in Fužinarja Sij Metala.

Kamničani so danes v ekipo za dvoboj proti Hiši na kolesih uvrstili tudi oba slovenska reprezentanta, ki sta sodelovala v kvalifikacijah za nastop na olimpijskih igrah, Uroša Planinšiča in Nika Mujanovića.

Dvoboja nista začela, za kaj takega v gladko dobljenem prvem nizu ni bilo potrebe, v drugem pa sta pomagala obrniti rezultat od zaostanka s 17:20 do osvojenega niza s 25:22. V tretjem gostom niso dopustili upanja na osvojitev niza. Povedli so za pet točk (13:8), prednost še oplemenitili ter se veselili še drugega kompleta točk na začetku prvenstva.

Pri Kamničanih sta po 11 točk dosegla Črtomir Bošnjak in Uroš Nikolić, ki se je izkazal s petimi bloki. Skupaj jih je zasedba iz Kamnika dosegla 13. Pri Kranjčanih je z 19 točkami izstopal Šorđe Jovović.

Obračun v Kanalu med tamkajšnjim Alpacemom in gosti iz Maribora so odločile malenkosti. Podobno kot v prvem krogu proti Fužinarju se je Merkur znašel v dolgem in napornem dvoboju in ga na koncu dobil.

V prvem nizu so imeli domači ves čas prednost, vodili pa so tudi s petimi točkami. Nazadnje pri 21:16, nato pa so se gosti nevarno približali, pretili v zaključku, ki pa je kljub vsemu pripadel Alpacemu. V drugem si nobena od ekip ni priigrala več kot tri točke naskoka, bolje pa so v končnici delovali varovanci Sebastijana Škorca.

Tudi v tretjem nizu so bile razlike majhne. Čeprav so pred tem gosti imeli v rokah prednost treh točk, so v zaključek niza s prednostjo prišli odbojkarji iz Kanala. Vodili so s 23:22, nato pa so Mariborčani s tremi zaporednimi točkami strli domačine in povedli z 2:1 v nizih.

Varovanci Leona Schillinga so slabše začeli četrti niz, a sredi tega s štirimi zaporednimi točkami izenačili na 15:15. Takrat so bili zadnjič blizu, saj so Mariborčani nato znova ušli in prednost dveh, treh točk zadržali do konca.

Pri domačih je 17 točk dosegel Karlo Jakovac, 14 jih je dodal Peter Blazsovics. Pri zmagovalcih pa sta s 16 oziroma 15 točkami izstopala Sani Adžović in Rok Bračko.

Tretji krog bodo odbojkarji v DP odigrali sredi tedna. V sredo bo dvoboj Fužinarja in Calcita, v četrtek pa preostale tekme Merkur Maribor - Panvita Pomgrad, Krka - Alpacem Kanal ter Hiša na kolesih - ACH Volley.