Nekaj oblačnosti Humidity: 83%
16°C

Za konec drugega kroga še zmaga odbojkarjev Panvite Pomgrada

Odbojkarji Panvite Pomgrada so tudi v drugem krogu 1. DOL Sportklub dosegli zmago. S 3:0 v nizih so bili v Puconcih boljši od koroške zasedbe Fužinar Sij Metal.

Po izenačenem začetku so domači prevzeli nadzor nad dogajanjem na parketu in po delnem izidu 3:0 ušli na 16:11, kar je zadostovalo za zanesljivo osvojitev prvega niza. Tudi v drugem je bila zgodba podobna. Korošci so v stiku ostali do 7:8, nato pa so domači z delnim izidom 10:3 postavili močne temelje za vodstvo z 2:0.

Tretji niz je bil še najbolj izenačen, a se je znova končal po preverjenem receptu. Gosti so vodili z 12:11, nato pa so Prekmurci ušli z delnim izidom 5:1. Čeprav so se Ravenčani nekajkrat približali na vsega točko, nazadnje pri 18:19, je končnica pripadla domačim za prvi poln komplet točk to sezono.

Kar trije igralci domačega moštva so dosegli po 13 točk, in sicer Leonardo Doda, Nenad Šormaz (3 bloki) in Stefan Mirković (2 asa). Pri gostih sta Denis Robida in Vasja Plesec dosegla po 11 točk.

Na lestvici je Panvita skočila na drugo mesto s petimi točkami. Na vrhu je Calcit Volley s šestimi. Fužinar je v prvem krogu osvojil točko in je na lestvici šesti.

Tretji krog bodo odbojkarji v DP odigrali sredi tedna. V sredo bo dvoboj Fužinarja in Calcita, v četrtek pa preostale tekme Merkur Maribor - Panvita Pomgrad, Krka - Alpacem Kanal ter Hiša na kolesih Triglav - ACH Volley.