Oblačno Humidity: 94%
13°C

Arsenal že do polčasa napolnil mrežo Sheffielda

Nogometaši Arsenala so v 27. krogu angleškega prvenstva v gosteh visoko ugnali Sheffield United s 6:0 in se na razpredelnici vodilnemu Liverpoolu znova približali na dve točki.

Sheffield je še na tretji zaporedni domači tekmi prejel najmanj pet golov. Po visokih porazih proti Aston Villi (0:5) in Brightonu (0:5) je tokrat domači vratar iz svoje mreže pobral še žogo več.

Topničarji so že v prvem polčasu razrešili vse dvome o zmagovalcu in še sedmič zapovrstjo slavili v domačem prvenstvu.

Strelske vaje je v prvem delu začel Martin Odegaard v peti minuti. Domači so si nato v 13. minuti prek Jaydena Bogla zabili avtogol, dve minuti kasneje pa je na 3:0 povišal Gabriel Martinelli. Do konca prvega dela sta zadela še Kai Havertz v 25. in Declan Rice v 39. minuti. V drugem delu je piko na i postavil še Ben White v 58. minuti.

Topničarji so po 19. zmagi pri 61 točkah. Na vrhu je Liverpool s 63, sledi jim Manchester City z 62 točkami. Četrta je Aston Villa, ki je zbrala 55 točk.

Naslednji konec tedna bo v 28. krogu na vrsti derbi med vodilnim Liverpoolom in drugouvrščenim Manchester Cityjem.