Oblačno Humidity: 94%
11°C

V ligi prvakov drevi prva povratna dvoboja osmine finala

Nogometaši v ligi prvakov bodo drevi začeli povratne dvoboje osmine finala. Bayern bo skušal v Münchnu nadoknaditi zaostanek 0:1 s prve tekme proti Laziu v Rimu, Real Sociedad pa čaka še zahtevnejša naloga na domači povratni tekmi po porazu proti Paris Saint-Germainu z 0:2.

Bavarci so se v boju za uvrstitev v četrtfinale znašli v nezavidljivem položaju. V domačem prvenstvu ne blestijo, drevi pa bodo morali nadoknaditi gol zaostanka s prve tekme v Rimu.

Tam je bil v 69. minuti edini strelec na tekmi Ciro Immobile, ki je izkoristil enajstmetrovko po prekršku za rdeči karton Dayota Upamecana. Bayern bo danes ob Upamecanu pogrešal še Kingsleyja Comana in Noussairja Mazraouija, vprašljivi pa so Serge Gnabry, Sacha Boey in Leroy Sane. Italijani na drugi strani nimajo večjih težav s poškodbami.

Drugi drevišnji obračun bo v San Sebastianu, kjer bo skušal Real Sociedad nadoknaditi zaostanek 0:2 s prve tekme. Na njej sta v drugem polčasu Francozom prednost zagotovila Kylian Mbappe in Bradley Barcola.

Ekipi nista v posebej dobri formi, Real Sociedad je izgubil zadnje tri obračune, PSG pa na povratno tekmo prihaja s popotnico dveh zaporednih remijev in z vse večjimi težavami z odhajajočim zvezdnikom Mbappejem.

V sredo bosta tekmi Manchester City - Koebenhavn (3:1) ter Real Madrid - Leipzig (1:0). Pri Leipzigu bosta za nastop na tekmi kandidirala Slovenca Benjamin Šeško in Kevin Kampl.

Prihodnji teden bodo še tekme Arsenal - Porto (0:1), Barcelona - Napoli (1:1), Atletico Madrid (Jan Oblak) - Inter (1:0) ter Borussia Dortmund - PSV Eindhoven (1:1).

Četrtfinalni obračuni bodo 9. in 10. ter 16. in 17. aprila, polfinale 30. aprila in 1. maja ter 7. in 8. maja, finale pa bo v Londonu na Wembleyju 1. junija.