Oblačno Humidity: 91%
12°C

Dinamo v izdihljajih tekme do točke proti Osijeku, Rudeš zabeležil prvo zmago

V 25. kolu elitnega hrvaškega nogometa so gledalci na srečanju med Slaven Belupom in Lokomotivo videli kar 5 zadetkov, Hajduk je na Poljudu z minimalno razliko premagal Istro 1961, Rijeka pa je z dvema goloma centralnih branilcev strla odpor Varaždina. Dinamo je v derbiju kola proti Osijeku do točke prišel v pozni 94. minuti, Rudeš pa je z golom Mašale prišel do prve zmage v tej sezoni SuperSport HNL-a.

Slaven Belupo - Lokomotiva Zagreb 2:3
Lokomotiva je na srečanju proti Slaven Belupo povedla že v 5. minuti tekme, ko je gol dosegel Duje Čop. V 21. minuti tekme pa je sledil avtogol Medžimorca, kar je pomenilo, da so gostje vodili že z 0:2. Na začetku drugega polčasa so gostje z golom Štrkalja nemudoma zmanjšali vodstvo, v 65. minuti pa je Pllana po predložku Murića z glavo dosegel gol za izenačenje. Za zmago Lokomotive pa je z zadetkom iz enajstmetrovke poskrbel Duje Čop, ki je zadel svoj drugi gol na srečanju.

Hajduk Split - Istra 1961 1:0
Istra 1961 je gostovala na Poljudu, kjer jo je pričakal splitski Hajduk. Edini in odločilni zadetek srečanja je v 48. minuti dosegel Krovinović, ki se je po podaji Dajaka dobro znašel pred golom, in premagal vratarja gostov. Istra je pred koncem tekme ostala tudi z igralcem manj, ko je Blagojević le v nekaj minutah prejel dva rumena kartona.

Rijeka - Varaždin 2:0
Rijeka je na Rujevici gostila Varaždin. Gledalci so na prvi gol čakali vse do 79. minute, ko je Hodža z glavo podal do Galešića, ta pa je z novim udarcem z glavo premagal gostujočega vratarja. Rijeka je v 90. minuti dosegla še en gol po prekinitvi, tokrat je po podaji iz prostega strela žoga prišla na glavo Galešića, ta pa jo je podaljšal do Mitrovića, ki je postavil končnih 2:0.

Osijek - Dinamo 1:1
Na Opus Areni Osijek sta srečanje odigrala domači Osijek in Dinamo Zagreb. V 26. minuti srečanja je Bukvić preigraval obrambo Dinama, in z lepim strelom v dolgi kot vratarja Nevistića dosegel čudovit zadetek. V 63. minuti so domačini bili zelo blizu povečanju vodstva, a je Mierez zadel le okvir vrat. Dinamo je v sami končnici tekme le uspel izenačiti, ko je po gneči v kazenskem prostoru Osijeka do žoge prišel Kulenović, in z golom postavil končnih 1:1.

Rudeš - HNK Gorica 2:1
Zadnje srečanje 25. kola sta odigrala Rudeš in Gorica. Domačini so povedli v 26. minuti tekme, ko je Ćorić dosegel gol iz enajstmetrovke. Gorica je nato izenačila v 39. minuti, zadetek pa je dosegel nekdanji slovenski reprezentant Tim Matavž. Za prvo zmago Rudeša v tej sezoni SuperSport HNL-a je v sami končnici tekme poskrbel rezervist Mašala, ki je po predložku Karačića premagal vratarja Banića.