Oblačno Humidity: 62%

Aston Villa po remiju proti Sheffieldu zamudila skok na vrh

Nogometaši Aston Ville so v 18. kolu angleškega prvenstva na domači zelenici remizirali proti zadnjeuvrščenemu Sheffield Unitedu (1:1). Aston Villa je s tem zamudila skok na vrh razpredelnice, Sheffield pa se je odlepil z dna in je zdaj 19.

Sedemkratni prvaki angleškega prvenstva so se na domači zelenici vso tekmo mučili s takrat še zadnjeuvrščeno ekipo lige. Čeprav so si pripravili nekaj lepih priložnosti, so prvi zadeli gosti v 87. minuti. Iz neposredne bližine je bil natančen Cameron Archer, sicer otrok Aston Ville, ki je pred sezono okrepil Sheffield za 21,5 milijona evrov.

Varovanci Unaija Emeryja so do izenačenja prišli v osmi minuti sodnikovega dodatka, ko je slabo posredovanje gostujočega vratarja izkoristil Nicolo Zaniolo in z glavo žogo poslal v mrežo za delitev točk.

Aston Villa je po tretjem remiju v prvenstvu napredovala na drugo mesto, a zamudila skok na vrh. Ima 39 točk, toliko kot vodilni Arsenal, ki pa ima boljšo razliko med danimi in prejetimi goli. Tretji Liverpool ima točko manj od vodilnega dvojca. Sledita četrti Manchester City s 34 in Tottenham s 33 točkami.

City je danes postal svetovni klubski prvak po zmagi proti Fluminenseju, dvoboj proti Brentfordu v okviru 18. kroga pa bo odigral naknadno.

V soboto bo večina preostalih obračunov 18. kola, in sicer West Ham - Manchester United, Fulham - Burnley, Luton - Newcastle, Nottingham Forest - Bournemouth, Tottenham - Everton in Liverpool - Arsenal.

V nedeljo bo še tekma Wolverhampton - Chelsea.