Oblačno Humidity: 68%
19°C

Milan proti zadnji Salernitani le do točke

Nogometaši Salernitane in Milana so se v 17. kolu italijanskega prvenstva razšli z neodločenim izidom 2:2. Rdeče-črni iz prestolnice mode so tako zamudili priložnost, da bi se še nekoliko bolj približali vodilnima ekipama lige Interju in Juventusu.

Salernitana se je v 17. minuti znašla v zaostanku, potem ko je zadel Fikayo Tomori. Še pred polčasom je izenačil Federico Fazio (42. minuta), v 63. minuti pa je na pot do druge zmage v sezoni zadnjeuvrščeno ekipo usmeril Antonio Candreva.

Toda Milan je ob koncu dvoboja vse bolj pritiskal in v 90. minuti izenačil prek rezervista Luke Jovića.

Milan je na tretjem mestu zdaj pri 33 točkah. Tri manj ima po novem četrta Fiorentina, ki je v gosteh z 1:0 premagala Monzo. Edini zadetek je v sedmi minuti dosegel Lucas Beltran.

Nekaj ur prej je Genoa v gosteh z 2:1 premagala Sassuolo, Lazio pa je prav tako na tujem z 2:0 ugnal Empoli. Pri slednjem slovenskega vratarja Lovra Štubljarja ni bilo v kadru.

Na vrhu lestvice ostaja Inter z 41 točkami. Varovance Simoneja Inzaghija v soboto čaka dvoboj proti Lecceju. Drugi je Juventus, ki je zbral 37 točk in bo v sobotnem zgodnjem popoldnevu gostoval pri Frosinoneju Matjaža Kamenšek-Pahiča.

V soboto bo Udinese Sandija Lovrić gostoval pri Torinu. Jaka Bijol za Videmčane ne bo igral še več tednov po operaciji stopala. Mladi David Pejičić pa je član mladinske zasedbe Udineseja.

Preostali sobotni dvoboji so še Bologna - Atalanta, Verona - Cagliari, Roma - Napoli.