Nekaj oblačnosti Humidity: 67%
19°C

Barcelona le s točko v Bilbau, ostaja na tretjem mestu

Po zadnji nedeljski tekmi 27. kroga španske nogometne lige je Barcelona ostala na tretjem mestu, potem ko je igrala neodločeno 0:0 z Athleticom iz Bilbaa. Druga Girona je danes z 0:1 izgubila na Majorki, četrti Atletico Jana Oblaka pa je z 2:1 premagal Betis.

Barca je imela po popoldanskem spodrsljaju katalonskih tekmecev priložnost, da se prebije na drugo mesto lestvice in postane prva zasledovalka vodilnega Reala. A za to bi morala blaugrana zmagati v Baskiji, pred tekmo je zaostajala dve točki (57-59).

Vselej zahtevno gostovanje se za Barcelono ni izteklo po željah. Poleg le točke sta se že v prvem polčasu poškodovala dva igralca, najprej Frenkie de Jong in potem še Pedri, tako da bo imel strateg Barce Xavi še večje težave pri sestavi ekipe. V prvem polčasu je imela Barca sicer lepo priložnost, a je po izletu vratarja domačih v prazno obramba žogo izbila z golove črte. V nadaljevanju je domača zasedba vzpostavila ravnotežje, nobena ekipa pa si ni pripravila nevarnejše akcije za gol.

Že popoldne je madridski Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka premagal Betis z 2:1, Oblak je bil z obrambami v drugem polčasu ključen dejavnik za tri točke.

Druga Girona pa je delo v tem krogu opravila slabše. Katalonci so doživeli šele četrti poraz v sezoni, s katerim pa so možnosti za morebitno spremembo na vrhu la lige že precej manjše. Mallorca, ki se giblje na mestih blizu druge lige, pa je po drugi strani s peto zmago v sezoni dobila tri izjemno pomembne točke. Edini gol je dosegel Jose Vopeta.

V soboto je dogajanje na španski nogometni sceni zaznamoval predvsem neodločen izid med Realom iz Madrida in Valencio, kjer je ob koncu Real sicer dosegel še en gol, a je sodnik akcijo, po kateri je bil uspešen Jude Bellingham, prekinil še pred podajo pred gol. Zaradi odzivov madridskih nogometašev je nato pokazal tudi nekaj kartonov, med temi tudi rdečega Bellinghamu.

Real ima na lestvici tako s tekmo več sedem točk prednosti pred Girono na drugem mestu, osem pred Barcelono na tretjem in 11 pred Atleticom. Athletic je peti s še petimi točkami zaostanka za Atleticom.