11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Crvena zvezda in Partizan pred večnim derbijem do novih zmag

Crvena zvezda in Partizan sta pred 172. večnim derbijem uspešno opravila »generalko«. Rdeče-beli so v derbiju kola z 1:3 premagali Bačko Topolo, Partizan pa je z enakim rezultatom premagal Železničar Pančevo.

Prvo srečanje 23. kola sta odigrala domači Radnički 1923 in IMT iz Beograda. Domačini so z golom Gluščevića v 15. minuti tekme zabeležili svojo peto zaporedno zmago v prvenstvu in se zelo približali Bački Topoli, ki se nahaja na 3. mestu lestvice. IMT se je do konca srečanja boril, da osvoji kakšno točko na gostovanju, a je obramba Radničkega delovala dobro, in uspela obdržati svojo mrežo nedotaknjeno.

Čukarički je na svojem stadionu gostoval ekipo Napredak. Gostje so do vodstva prišli pred samim koncem prvega polčasa, ko je Bastajić dosegel zadetek iz protinapada. Ob začetku drugega polčasa so po golu z glavo najnižjega igralca v ekipi do hitrega izenačenja prišli domačini, strelec pa je bil Igor Miladinović. Ko so že vsi mislili, da se bo tekma končala z delitvijo točk, so rezervisti poskrbeli, da tri točke ostanejo doma. Gol za zmago je v 89. minuti dosegel novinec v ekipi Milan Pavkov, podajo pa je vpisal Milojević.

Na derbiju 23. kola je Crvena zvezda gostovala pri Bački Topoli. Rdeče-beli so v 36. minuti z golom Kange iz enajstmetrovke prišli do prvega gola na srečanju. Miloš Pantović je nato v 61. minuti za Bačko Topolo dosegel izenačujoči zadetek, ko je po kotu svojega soigralca najvišje skočil, in poslal žogo v mrežo. Za ponovno vodstvo Crvene zvezde je v 64. minuti tekme poskrbel Bukari, končnih 1:3 v korist rdeče-belih pa je po novi dosojeni enajstmetrovki postavil Hwang In-beom.

Vodilni Partizan je pred sobotnim večnim derbijem z Crveno zvezdo imel »generalko« proti Železničaru iz Pančeva. Črno-beli so do vodstva prišli že v 7. minuti srečanja, ko je Kalulu poslal uporabno žogo v kazenski prostor Železničara, tam pa se je najboljše znašel Baždar, in iz neposredne bližine poslal žogo v mrežo. Železničar je igral napadalen nogomet, in si v 20. minuti z golom Hajdina priigral izenačenje. Domačini iz Beograda so nato v 29. minuti preko Bibrasa Natkha zadeli za vodstvo, nato pa je isti nogometaš iz enajstmetrovke postavil končnih 3:1.

Javor in Vojvodina sta si ob koncu zanimivega srečanja razdelila po točko. Gostje iz Vojvodine so do 55. minute vodili z 0:2, a so domačini z goloma Bosića in Mićiča prišli do težko prigarane točke.

Radnik iz Surdulice je na gostovanju pri Radničkem iz Niša prišel do svoje druge zmage v prvenstvu, nazadnje je pred 209 dnevi zmagal proti Spartaku. Zanimivo je tudi, da je Radnik do te tekme dosegel le 12 golov na 22-ih tekmah, zdaj pa jih je dosegel tri v enem polčasu, saj je zmagal z 0:3.

Nogometaši Novega Pazara so na svojem stadionu pred 6000 navijači igrali proti ekipi Mladost Lučani. Obe ekipi sta skupno zabeležili 30 strelov, od tega 13 v okvir vrat, a 6000 gledalcev na srečanju ni videlo zadetka.

Zadnje srečanje kola pa sta odigrala domači Voždovac in Spartak Subotica. Gostje so se v Subotico vrnili z vsemi tremi točkami, saj sta v 68. in 90. minuti gola dosegla Todoroski in Lukić.