Oblačno Humidity: 90%

Barcelona prvenstvo začela z remijem

Aktualni prvaki Španije, nogometaši Barcelone, so novo sezono začeli z remijem 0:0 na gostovanju pri Getafeju. V grobi tekmi je sodnik podelil kar tri rdeče kartone, dva je dobila Barcelona, enega pa gostitelji.

Barcelona je v prvem polčasu zaradi namernega prekrška ostala brez Raphinhe, v drugem pa brez trenerja Xavija Hernandeza. Pri Getafeju je dva rumena kartone videl Jaime Mata in na začetku drugega dela zapustil igrišče.

V dosedanjih osmih tekmah 1. kroga domačini še niso vpisali zmage. V petek je Rayo Vallecano slavil v Almerii (2:0), Valencia pa v Sevilli (2:1).

Real Madrid je v soboto zvečer zmagal v Bilbau z 2:0, a za dlje časa ostal brez branilca Militaa, ki si je tako kot vratar Thibaut Courtois dva dni prej strgal sprednjo križno vez.

Sobotni tekmi Real Sociedad - Girona in Las Palmas - Mallorca sta se končali z 1:1.

Betis je danes v izdihljajih tekme prišel do treh točk na zahtevnem gostovanju pri Villarrealu. V zadnji minuti sodnikovega podaljška je z glavo za 2:1 zadel Willian Jose.

V gosteh je danes zmagala tudi Osasuna. V prvem polčasu je za ekipo iz Pamplone zadel Ruben Garcia, v drugem delu pa je usodo Celte Vigo zapečatil Moi Gomez.

V ponedeljek sta na sporedu dvoboja Cadiz - Alaves in Atletico Madrid - Granada.