Nekaj oblačnosti Humidity: 67%
19°C

Tottenham brez Kana le do točke, neodločeno tudi na derbiju Chelsea - Liverpool

V današnjih tekmah uvodnega kroga nove sezone angleške premier lige sta Brentford in Tottenham igrala neodločeno 2:2, prav tako brez zmagovalca pa sta se v prvem derbiju najboljših ekip v novi sezoni razšla Chelsea in Liverpool (1:1).

Potem ko je londonski Tottenham 24 ur pred začetkom sezone ostal brez prvega zvezdnika Harryja Kana, slednji je v odmevnem prestopu odšel k nemškim prvakom v München, so se morali soigralci na uvodu proti Brentfordu znajti brez njega. Za Londončane se ni izteklo po željah, saj so iztržili le točko.

Tottenham je povedel z zadetkom Cristiana Romera, a so nato domači zadeli dvakrat. Najprej je Bryan Mbuemo izkoristil enajstmetrovko, potem pa je bil uspešen še Yoane Wissa. Emerson Royal je Tottenhamu zagotovil točko v sodnikovem dodatku prvega dela.

V derbiju v Londonu pa na koncu prav tako ni bilo zmagovalca. Bolje je sicer začel Liverpool, Luis Diaz je zadel v 18. minuti, Mohamedu Salahu pa so gol v 29. minuti razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Domači so hitro odgovorili, Axel Disasi je izenačil v 37., le dve minuti zatem pa po ogledu posnetka tudi gol Bena Chilwella ni obveljal. V drugem polčasu zadetkov ni bilo.

Že v soboto so nogometaši Arsenala uspešno začeli novo sezono, premagali so Nottingham Forest z 2:1.

Dobro je sezono začel tudi Newcastle, Aston Villo je premagal s 5:1, dva gola je dosegel Alexander Isak. Na preostalih tekmah sta se Bournemouth in West Ham razšla brez zmagovalca (1:1), Brighton je bil doma s 4:1 boljši od novega prvoligaša Lutona, Fulham je v gosteh premagal Everton z 1:0, z enakim izidom pa je bil Crystal Palace prav tako v gosteh boljši od še enega novinca Sheffield Uniteda.

Že v petek je prvak Manchester City s 3:0 ugnal Burnley, prvi zvezdnik Erling Haaland je zadel dvakrat.

V ponedeljek bosta prvi krog zaokrožila Manchester United in Wolverhampton.