14°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Barceloni zgolj remi na Mallorci

Sedmi krog španske nogometne lige se je začel s presenetljivim izidom. Barcelona je v gosteh igrala neodločeno proti skromni Mallorci, ki je celo vodila po prvem polčasu z 2:1. Končni izid je bil 2:2. Vodilno Barcelono je pred blamažo v drugem polčasu rešil mladi Fermin Lopez.

Real Mallorca je presenetljivo podjetno začel tekmo proti favoriziranemu tekmecu. Vedat Muriqi je že na začetku, v osmi minuti, zadel za gostitelje. Raphinha je v 41. minuti izenačil. A je Abdon Prats v izdihljajih prvega polčasa zabil za presenetljivo vodstvo domačih 2:1.

Tudi po prihodu iz slačilnice Barcelona ni znala v celoti uveljaviti svojega sloga igre. Popolno senzacijo je preprečil 20-letni Lopez, ki je v 75. minuti zadel za izenačenje. Izid 2:2 je nato tudi obveljal, Barcelona pa je namesto treh z Mallorce odnesla zgolj točko.

Girona in Real Madrid, drugi in tretji na razpredelnici, se bosta danes pomerila z Villarrealom oziroma Las Palmasom.

"Te neprevidne napake se ne smejo ponoviti," je Xavi povedal za DAZN, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

"Moramo se izboljšati. Lani smo bili bolj čvrsti in veliko bolj zbrani v obrambi."

"Danes nismo bili slabi, a to sta dve napaki, ki se ne bi smeli zgoditi. Zaradi teh napak smo danes izgubili dve točki," je bil po gostovanju na otoku jezen trener blaugrane.

V zvezni vrsti se je poznala odsotnost Pedrija in Frenkieja de Jonga.

Pred tem je Sevilla premagala zadnjeuvrščeno zasedbo na lestvici Almerio s 5:1 v eni svojih najboljših predstav pod vodstvom trenerja Joseja Luisa Mendilibarja. Sevilla se je z zmago premaknila na sredino lestvice.