Oblačno Humidity: 94%
10°C

Lille poražen na domačem terenu

Lille in Reims sta zaključila 6. krog francoskega nogometnega prvenstva. Lille, tekmec Olimpije v konferenčni ligi, je izgubil z 1:2.

V Liillu so gostje hitro povedli z 2:0, ko sta v 12. in 16. minuti zadela Mohamed Daramy in Keito Nakamura. Domačini so zaostanek zmanjšali prek Benjamina Andreja v 79. minuti.

Že v nedeljo je Le Havre, ki ga vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, je premagal Clermont z 2:1, derbi Paris Saint-Germaina in Marseilla je s 4:0 dobil prvi, Lens je doma z 2:1 odpravil Toulouse, Metz je izgubil Strasbourgu z 0:1, Montpellier pa je igral 0:0 z Rennesom.

V soboto so nogometaši Bresta doma premagali Lyon z 1:0 in s tem so skočili na prvo mesto prvenstvene lestvice. Drugo sobotno tekmo so na domači zelenici dobili nogometaši Nantesa, ki so s 5:3 ugnali Lorient. Krog sta v petek odprla zasedba iz Nice in Monaco (1:0).

Na lestvici vodi Brest s 13 točkami, Nice, ki je ob Rennesu edina neporažena, jih ima 12, PSG in Monaco po 11, Reims in Strasbourg po 10, Le Havre in Marseille pa po devet. Lille je pri osmih točkah.