Oblačno Humidity: 84%

Dortmund le s točko iz Frankfurta

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so v prvi nedeljski tekmi 8. kroga nemške lige igrali neodločeno 3:3 v Frankfurtu ter tako zapravili priložnost za skok tik pod vrh. Tam ostaja Bayern, a ima do tega kroga vodilni Bayer priložnost, da na večerni tekmi proti Freiburgu spet pride na prvo mesto.

Če bi Borussia danes zmagala, bi imela 23 točk, toliko kot Bayern, ki je vodstvo prevzel po sobotni visoki zmagi z 8:0 proti Darmstadtu. A porurska ekipa danes na gostovanju pri Frankfurtu ni blestela.

Po dveh golih Omarja Marmousha je namreč domača ekipa v 24. minuti vodila z 2:0, ob koncu prvega dela je znižal Marcel Sabitzer, rumeno-črne je v igro z izenačenjem vrnil Youssoufa Moukoko. A so morali gostje po zadetku Faresa Chaibija spet loviti zaostanek, vsaj točko pa je nato rešil Julian Brandt z golom za 3:3 v 82. minuti. Zaradi poškodbe obraza je sicer moral vratar Dortmunda Gregor Kobel že v 26. minuti iz igre, zamenjal ga je Alexander Meyer.

Že v soboto je v najbolj pričakovani tekmi kroga Bayern premagal Darmstadt z 8:0. Na tej tekmi se je po skoraj letu dni premora po poškodbi vrnil prvi vratar Manuel Neuer. Po prvem polčasu brez golov in s tremi rdečimi kartoni (dva so dobili gostje) je vseh osem zadetkov padlo v nadaljevanju, tri je dosegel Harry Kane.

Strelsko se je izkazal tudi Benjamin Šeško pri Leipzigu, ki je tudi prepričljivo odpravil Köln s 6:0. Slovenski napadalec je zadel za 5:0 ob koncu tekme, čeprav je v igro vstopil šele v 75. minuti. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je tokrat dobil priložnost za počitek in ga ni bilo v postavi. Po tekmi pa so v taboru Leipziga razkrili, da si je Dani Olmo ob padcu v 70. minuti poškodoval ramo in bo najverjetneje manjkal dlje časa.

Od vodilnih ekip je v soboto spodrsnilo Stuttgartu, ki je bil pred tem krogom drugi na lestvici, a je s Hoffenheimom na domačem terenu izgubil z 2:3.

Na lestvici pred zadnjo tekmo kroga vodi Bayern s 23 točkami, Bayer s tekmo manj jih ima 22, tretji Stuttgart in četrti Dortmund po 21, Leipzig pa 20.