Oblačno Humidity: 80%

Nica na čelu francoske lige pred PSG

Nogometaši Paris St. Germain so v 10. krogu francoske lige v gosteh premagali Brest s 3:2 (2:1), dva gola je zadel Kylian Mbappe. PSG je drugi na lestvici za Nico. Le Havre, ki ga vodi slovenski trener Luka Elsner, je v Metzu remiziral z 0:0 in je z 11 točkami na 13. mestu prvenstvene razpredelnice.

Igralci iz Nice so že v petek gostovali pri Clermontu in zmagali z 1:0 ter se z novimi tremi točkami povzeli na vrh prvenstvene lestvice. Edini zadetek je dosegel Hicham Boudaoui v 74. minuti.

Lille je danes igral proti do tega kroga vodilnemu Monacu in po golih Portugalca Ivana Cavaleira (31.) ter Bafodeja Diakiteja (41.) zmagal z 2:0, Montpellier pa je s 3:0 dobil dvoboj s Toulousom. Nica ima 22 točk, točko zaostaja PSG, dve Monaco na tretjem mestu, štiri pa četrtouvrščeni Lille.

PSG je po manj kot pol ure igre vodil z 2:0, nato pa do zmage prišel prav ob koncu tekme iz kazenskega strela. Najprej sta za goste zadela Warren Zaire-Emery (16.) in Mbappe (28.), Steve Mounie (43.) in Jeremy Le Douaron (52.) sta nato izenačila.

V 89. minuti je po posredovanju vara zaradi padca Randala Kola Muanija v kazenskem prostoru sodnik dosodil enajstmetrovko, ki jo je streljal Mbappe. Vratar Marco Bizot je najprej ubranil njegov poskus, a se je žoga znova odbila do francoskega zvezdnika, ki jo je nato poslal v mrežo in postavil končni izid.

V soboto sta zmagala gostitelja, Reims je z 1:0 ugnal Lorient, Lens pa je s 4:0 nadigral Nantes. Ta krog se bo zaključil s tekmama Rennesa in Strasbourga ter Marseilleja in Lyona.