Oblačno Humidity: 84%

Girona ostaja na vrhu dve točki pred Realom

Po sobotnih tekmah 13. kroga španske nogometne lige se vrstni red na vrhu ni spremenil. Zmagala sta tako vodilna Girona, ki je v gosteh ugnala Rayo Vallecano z 2:1, kot drugi madridski Real po 5:1 proti Valencii.

Real je na večerni tekmi z Valencio dosegel rutinsko zmago, Valencia je sicer v prvem polčasu imela nekaj nevarnih akcij in bila tudi blizu izenačenju. A namesto tega so domači, potem ko je Dani Carvajal zadel že takoj na začetku, pred odmorom z golom Viniciusa povišali vodstvo, isti igralec pa je takoj po začetku drugega polčasa zadel za 3:0. Po golu Rodryga za 4:0 pa so lahko Madridčani že spustili ritem, isti igralec je sicer zadel še v 84., so pa gostje prek Huga Dura ob koncu dosegli vsaj častni gol.

Že pred tem je Girona, presenetljivo na prvem mestu lestvice, svoje delo prav tako opravila brez napak. Danes je v gosteh ugnala Rayo Vallecano z 2:1, po 11. zmagi v sezoni je začasno prednost povišala na pet točk, po uspehu Reala pa je razlika med kluboma spet dve točki.

Rayo Vallecano je sicer dvoboj proti vodilni zasedbi španske lige začel z daljšim nizom neporaženosti. Izgubil ni namreč na zadnjih osmih tekmah, nazadnje pa je v gosteh odščipnil točko tudi Realu. Danes je sicer tudi dobro začel, Alvaro Garcia je zadel v peti minuti, potem pa je izenačil zdaj drugi strelec lige Artem Dovbik, ki je pri sedmih golih, v drugem delu pa je po 20 minutah Savio postavil končnih 2:1.

Na preostalih današnjih tekmah je Real Socieadd v gosteh premagal Almerio s 3:1, a se je moral za zmago kar potruditi, saj je dva gola dosegel v sodnikovem dodatku (Carlos Fernandez, Martin Zubimendi). Granada in Getafe ter Osasuna in Las Palmas so se razšli z neodločenima izidoma 1:1.

Girona ima zdaj 34 točk, Real Madrid 32, Barcelona s tekmo manj 27, Atletico Madrid (dve tekmi manj) pa 25. Klub slovenskega vratarja Jana Oblaka obračun 13. kroga čaka v nedeljo ob 21. uri, tekmec bo Villarreal. V nedeljo bosta še dvoboja Barcelona - Alaves ter mestni derbi Sevilla - Betis. Že v petek je Athletic Bilbao s 4:3 premagal Celto iz Viga.