Oblačno Humidity: 84%

Juventus vsaj začasno na vrh italijanske lige

Nogometaši torinskega Juventusa so vsaj začasno vodilna ekipa elitne italijanske lige. V 12. krogu je stara dama z 2:1 premagala Cagliari. Tretjeuvrščeni Milan je igral 2:2 v Lecceju.

Juventus v prvem polčasu ni našel poti do mreže ekipe s Sardinije, jo je pa v 60. minuti, ko je po podaji Filipa Kostića zadel Bremer. Daniele Rugani je deset minut pozneje podvojil prednost Torinčanov, Alberto Dessena pa je pet minut zatem postavil končni izid.

V Lecceju pa je Milan prvi polčas dobil z 2:0, potem ko sta zadela Olivier Giroud, ta je v sodniškem dodatku tekme dobil rdeči karton, in Tijjani Reijnders. Gostitelji pa so se v drugem polčasu vrnili, Nicola Sansone in Lameck Banda sta prinesla točko domačinom.

Ob 20.45 bo še tekme Monza - Torino.

Že v petek sta se Sassuolo in Salernitana razšla z 2:2, Genoa pa je z 1:0 odpravila Verono.

V nedeljo bo Napoli gostil Empoli Lovra Štubljarja, Fiorentina Bologno, Udinese Jake Bijola, Sandija Lovrića in Davida Pejičića Atalanto, ob 18. uri bo rimski derbi med Laziem in Romo, krog pa bosta končala Inter in Frosinone Matjaža Kamenšek-Pahiča.

Na lestvici ima Juventus ob tekmi več eno točko več od Interja, Milan zaostaja za šest točk, Napoli za osem, Atalanta pa za deset. Najslabše kaže Veroni, Empoliju in Salernitani, ki so z osmimi, sedmimi in petimi točkami na dnu lestvice.