15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Girona v izdihljajih do zmage proti Betisu

Nogometaši Girone so v 30. krogu španskega prvenstva doma premagali Betis s 3:2 in za vodilnim Realom iz Madrida še naprej zaostajajo sedem točk. Kraljevo bele dvoboj 30. kroga čaka ob 21. uri, ko bodo gostili Athletic iz Bilbaa.

Girona je imela popoldne priložnost, da se Barceloni znova približa na vsega dve točki, do zmage pa je prišla v drugi minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa.

Domači so že pred tem dvakrat vodili, oba zadetka je dosegel Artem Dovbik. Prvič je uspešno realiziral enajstmetrovko v 36. minuti, v 65. pa je zadel še po podaji Portuja. Še pred koncem prvega polčasa je prvič izenačil Willian Jose, ki je v 76. minuti zadel še za 2:2. Po izteku 90 minut pa je za veselje domačih navijačev vendarle poskrbel Christian Stuani.

Betis je še četrtič zapovrstjo izgubil, a ostaja na sedmem mestu z 42 točkami, 23 več jih ima Girona, ki je na zadnjih petih tekmah zabeležila tretjo zmago.

Na lestvici ima Real s tekmo manj 72 točk, Barcelona je pri 67, Girona pa pri 65 točkah. Athletic Bilbao je pred večerno tekmo proti vodilni ekipi četrti s 56 točkami, peti pa je Atletico Madrid slovenskega vratarja Jana Oblaka s 55 točkami. Atletico bo dvoboj 30. kroga igral v ponedeljek, ko bo ob 21. uri gostoval pri Villarrealu.

Na prvi današnji tekmi sta se Celta in Rayo Vallecano razšla brez zmagovalca (0:0). Ob 18.30 bo še tekma Alaves - Real Sociedad.