Oblačno Humidity: 88%

Stuttgart po vodstvu 2:0 na koncu rešil točko

Nogometaši Stuttgarta so v 27. krogu nemškega prvenstva doma remizirali proti Heidenheimu s 3:3. S tem so zamudili priložnost, da bi se le na točko približali drugouvrščenemu Bayernu iz Münchna. Na vrhu proti prvemu naslovu prvaka v zgodovini zanesljivo koraka Bayer Leverkusen.

Bayer ima namreč na prvem mestu sedem krogov pred koncem 73 točk, Bayern sledi s 60, Stuttgart pa je zdaj pri 57 točkah.

Četrta je Borussia Dortmund, ki ima 53 točk po gostujoči zmagi proti Bayernu z 2:0. Peti Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla je po remiju doma proti Mainzu (0:0) pri 50 točkah.

Stuttgart je pred današnjim obračunom dobil sedem od zadnjih osmih tekem, danes pa po vodstvu in prepričljivi igri na koncu le rešil točko. Heidenheim je že šest tekem brez zmage, najbližje pa ji je bil prav proti Stuttgartu. Brez nje je ostal v osmi minuti sodnikovega dodatka v drugem polčasu.

V prvem delu je Serhou Guirassy zadel v 41. minuti, v osmi pa so mu sodniki po ogledu posnetka v sobi za Var en gol še razveljavili. V drugem je v 53. minuti vodstvo povišal Angelo Stiller in zdelo se je, da domači mirno krmarijo do nove zmage.

Nato je nekaj negotovosti v vrste Stuttgarta vnesel avtogol vratarja Alexandra Nübla v 62. minuti. V 84. in 85. minuti pa je v razmaku 105 sekund dvakrat zadel Tim Kleindienst in šokiral domače občinstvo za 3:2 v korist Heidenheima. So pa domači nato z igralcem več na zelenici globoko v sodnikovem dodatku prišli do izenačenja po golu Deniza Undava.

Na prvi današnji tekmi sta si Augsburg in Köln razdelila plen po remiju z 1:1.

Ob 19.30 se je začela še pomembna tekma v boju za obstanek med Bochumom in Darmstadtom, ki sta trenutno v nizu štirih oz. treh zaporednih porazov.