12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

HNK Gorica doma do preobrata proti Dinamu, Hajduk na Poljudu izgubil od Osijeka

Za nami je dvanajsto kolo hrvaškega prvenstva. Tekma kroga je bila odigrana Veliki Gorici, kjer sta se pomerila Gorica in Dinamo Zagreb, Rudeš proti Slaven Belupu do druge točke v sezoni, vodilna Rijeka v Puli osvojila le točko, Varaždin in Lokomotiva končala tekmo brez zadetkov, Osijek v gosteh uspešnejši od Hajduka.

Dvanajsto kolo hrvaškega prvenstva sta tokrat odprli ekipi Rudeš in Slaven Belupo. Slaven Belupo je na tekmo prišel v veliko boljši formi od nasprotnika, saj je pred tem obračunom prišel do dveh zaporednih zmag. Domači vratar Markovič je tekmo začel odlično, in v 21. minuti prikazal odlično obrambo, po nevarnem strelu Mioča. Slaven Belupo je nadaljeval z napadalno igro, ter si v 28.minuti priigral še eno dobro priložnost, a je Marković spet bil na mestu, in obranil strel Arberju Hoxhi. Pred koncem polčasa sta obe ekipi imele še po eno priložnost, a sta se vratarja spet izkazala. Slaven Belupo je skozi celotno srečanje bil boljši nasprotnik in si priigral kar nekaj priložnosti, a domači vratar ni dovolil, da bi nasprotnik zatresel mrežo. Rudeš je tako z dvema točkama na zadnjem mestu, Slaven Belupo pa na osmem, z 13 točkami.

Drugo tekmo kola sta odigrala Varaždin in Lokomotiva Zagreb. Srečanje je boljše odprla ekipa iz Varaždina in že v 3. minuti zapretila proti vratom Lokomotive, a je žoga šla mimo vrat. V 29. minuti je po lepi dolgi podaji do žoge prišel Goričan, ter z močnim diagonalnim strelom zapretil proti vratom Varaždina, a je vratar Oliver Zelenika dobro posredoval. Do konca polčasa je Varaždin bil nevarnejši nasprotnik, toda se je z obrambami več kot izkazal vratar Lokomotive Nikola Cavlina. Z napadalnim nogometom so nogometaši Varaždina nadaljevali tudi v drugem polčasu. Priigrali so si veliko priložnosti, toda nikakor niso mogli priti do zadetka. Pred koncem tekme še lepa priložnost za Lokomotivo, a je žoga le oplazila zunanji del mreže. Varaždin je tako ostal šesti, s točko prednosti pred sedmo uvrščeno Lokomotivo.

Sledil je derbi kroga, obračun med Gorico in Dinamom iz Zagreba. Že v 8. minuti odlična priložnost za Dinamo, kjer sta za gol Gorice bila nevarna Ademi in Ljubičić, a je zadnja vrsta Gorice bila suverena in preprečila zadetek. Gorica se je prebudila, ter bila nevarna po lepem prodoru in preigravanju Ndockyta, a je zadetek preprečil vratar Dinama Ivan Nevistić. Do konca polčasa si je Dinamo priigral še nekaj lepih priložnosti, toda ni prišel do zadetka. Drugi polčas je boljše odprl Dinamo, in z napadalno igro ogrožal vrata Gorice. Prišla je 63. minuta, in lep zadetek Ademija po povratni žogi Bulata. V 69. minuti pa odlična poteza domačega trenerja Jeličića, ki je v igro poslal rezervista Vujnovića in Jurića.

Ta poteza se je obrestovala, saj je že dve minuti kasneje Vujnović z volejem dosegel zadetek za izenačenje. V 94. minuti pa je bil v akciji drugi rezervist Jurič, ki je z lepim strelom v bližnji kot premagal vratarja Nevistića za končni rezultat 2:1. Gorica je tako prvič v prvoligaški zgodovini premagala Dinamo. Dinamo je tako ostal na štirih točkah zaostanka za Rijeko, nogometaši iz Gorice pa so se točkovno izenačili s svojimi tokratnimi nasprotniki.

Rijeka je gostovala pri lokalnem rivalu Istri 1961 v Puli. V eni najzanimivejših tekem kroga je že v 11.minuti do zadetka prišel nogometaš Rijeke Marco Pašalič, a je stranski sodnik dvignil zastavico in zadetek je bil razveljavljen. Sledila je 21. minuta, kjer so po kratki podaji iz kota lepo kombinirali nogometaši Rijeke, žoga je prišla do Jankoviča, ta pa je z lepim udarcem od daleč premagal vratarja Istre in povedel ekipo v vodstvo z 0:1. Do konca polčasa so nogometaši Rijeke še nekajkrat zapretili proti vratom Osijeka, a sta ekipi na odmor odšli z rezultatom 0:1. V drugem polčasu pa takojšnje izenačenje, po dobri podaji Deveta je do zadetka je v 49. minuti prišel Mlinar. Nogometaše Istre je več kot očitno izenačenje motiviralo, saj so začeli z veliko bolj napadalnejšim nogometom in nenehnimi priložnostmi za zadetek. V sodnikovem podaljšku je imel Čujić odlično priložnost za zmago Istre, a je žogo poslal mimo vrat. S tem remijem je Rijeka prekinila niz štirih zaporednih zmag, Istra pa štirih zaporednih porazov.

Zadnjo tekmo kola sta odigrala Hajduk in Osijek. V prvem polčasu sta obe ekipi prikazali zelo dobro igro in prišli do lepih priložnosti, toda vratarja obeh ekip nista dovolila zadetkov.

V drugem polčasu pa takojšnje vodstvo nogometašev Osijeka, za zadetek je Prlek potreboval le 15 sekund. S strelom iz bližine je zadel vratarja Hajduka, Ivana Lučića, od njega pa se je žoga odbila v gol. Hajduk je pritisnil na plin in poskušal priti do izenačujočega zadetka, a so se v 74. minuti zadetka ponovno veselili nogometaši Osijeka. Omerović je po lepem preigravanju na levi strani prišel do strela, zadel vratnico, žoga pa se je od vratnice odbila v vratarja in nato v gol. Do konca tekme sta si obe ekipi priigrali nekaj priložnosti za gol, a je rezultat ostal 0:2. Hajduk je tako zamudil priložnost, da bi prevzel vodstvo na lestvici in je tako ostal na drugem mestu z 21 točkami. Na drugi strani pa se je Osijek z 18 točkami povzpel na peto mesto.