15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Udinese tudi po tekmi z Leccejem brez zmage v serie A

Nogometaši Udineseja so še vedno brez zmage v italijanskem prvenstvu. V devetem krogu serie A se je zasedba iz Vidma na domačem stadionu Friuli z Leccejem razšla z 1:1. Za Udinese je zadel Francoz Florian Thauvin z 11-metrovke v 49. minuti, za Lecce pa rezervist Roberto Piccoli v 83. minuti.

Od treh slovenskih nogometašev je za Udinese, ki je na dosedanjih devetih tekmah šestkrat remiziral in trikrat izgubil, nastopil le Jaka Bijol. Štiriindvajsetletni osrednji branilec iz Vuzenice je odigral celotno tekmo, medtem ko Sandi Lovrić in David Pejičić nista bila v kadru zasedbe iz Furlanije.

Derbi kroga je bil v nedeljo na San Siru, kjer je Juventus z golom Manuela Locatellija premagala Milan z 1:0. Roma je doma ugnala Monzo z 1:0, Bologna je z 2:1 odpravila Frosinone brez Matjaža Kamenšek-Pahiča, predzadnja Salernitana je igrala 2:2 z zadnjeuvrščenim Cagliarijem, Atalanta pa je z 2:0 premagala Genoo.

V soboto so nogometaši milanskega Interja gostovali pri Torinu in zmagali s 3:0. Branilec naslova Napoli je v Veroni zmagal s 3:1, Lazio pa pri Sassuolu z 2:0.

Drevi ob 20.45 bo na sporedu še tekma med Fiorentino in Empolijem, član slednjega je Lovro Štubljar.

Na lestvici ima vodilni Inter 22 točk, sledi Milan z 21, na tretjem mestu je Juventus z 20, na četrtem in petem pa sta Fiorentina (tekma manj) in Napoli s po 17 točkami.