Oblačno Humidity: 84%
17°C

Inter zanesljiv v Monzi

Vodilna ekipa italijanskega nogometnega prvenstva Inter iz Milana je v 20. krogu v Monzi zmagala s 5:1.

Inter je v Monzi prišel do zanesljive zmage. V prvem polčasu sta zadela Hakan Calhanoglu in Lautaro Martinez. Oba sta po enkrat zadela še v drugem polčasu, peti gol za Inter pa je prispeval Marcus Thuram.

Martinez je zdaj pri 18 zadetkih in je daleč najboljši strelec lige, z devetimi mu sledijo Calhanoglu, Olivier Giroud (Milan) in Domenico Berardi (Sassuolo), en zadetek manj je dosegel Thuram.

Pred tem sta Genoa in Torino igrala 0:0, Napoli je z 2:1 premagal Salernitano, Verona pa z enakim izidom Empoli. Neapeljski zasedbi je zmago prinesel Amir Rrahmani v 94. minuti.

V nedeljo bo Lazio igral proti Lecceju, Cagliari proti Bologni, Fiorentina proti Udineseju Jake Bijola, Sandija Lovrića in Davida Pejičića, Milan pa proti Romi.

V ponedeljek bo še tekma med Atalanto in Frosinonejem Matjaža Kamenšek-Pahiča, v torek pa med Juventusom in Sassuolom.

Inter ima na vrhu lestvice 51 točk, Juventus je ob tekmi manj pri 46, Milan je pri 39, Fiorentina in Bologna sta pri 33 oziroma 32, šestouvrščeni Napoli pa zaostaja že 20 točk.