13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Rennes premagal drugouvrščeno ekipo francoske lige

V francoski nogometni ligi sta bila na sporedu dva dvoboja 18. kola. Rennes je premagal drugouvrščeno ekipo prvenstva iz Nice z 2:0, Monaco pa je doma izgubil proti Reimsu z 1:3.

Rennes, ki je na desetem mestu lestvice, je drugouvrščene goste ugnal po tem, ko je Benjamin Bourigeaud v prvem polčasu unovčil enajstmetrovko, v drugem polčasu pa je zadel še Arnaud Kalimuendo.

Monaco se je proti Reimsu v zaostanku znašel v 35. minuti po golu Teddyja Teume, izenačil je Wissam Ben Yedder v 49., Reda Khadra v 55. in Azor Matusiwa v 95. minuti pa sta poskrbela za zmago gostov.

Že v petek sta se Marseille in Strasbourg razšla z 1:1.

V nedeljo bo Lille igral proti Lorientu, Metz proti Toulousu, Nantes proti Clermontu, Brest proti Montpellieru, Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, proti Lyonu, Lens pa proti vodilnemu PSG.

Parižani imajo na vrhu 40 točk, Nice jih ima 35, Monaco 33, Brest 31, Le Havre je 11. z 19 točkami.