Nekaj oblačnosti Humidity: 88%

Juventus po zaključni drami do treh točk

Nogometaši Juventusa so za uvod v 14. krog italijanskega prvenstva po drami v sodnikovem dodatku drugega polčasa premagali Monzo z 2:1. Belo-črni so se tako pred nedeljskim derbijem med Napolijem in Interjem začasno zavihteli na vrh razpredelnice.

Belo-črni so imeli v 11. minuti priložnost, da z enajstmetrovke dosežejo zadetek, a je tako najstrožjo kazen Dušanu Vlahoviću kot njegov kasnejši poskus po odbitku obranil Michele Di Gregorio. Veselje pa je bilo kratko, saj je le nekaj sekund kasneje po podaji s kota z glavo zadel Adrien Rabiot.

Juventus je zanesljivo branil prednost vse do sodnikovega dodatka drugega polčasa. V prvi minuti tega pa je obrambo Torinčanov s podajo v kazenski prostor prelisičil Valentin Carboni, na poti v mrežo se namreč žoge nihče več ni dotaknil. Znova pa je bilo veselje domačih kratko, saj je tri minute kasneje po podaji Rabiota z veliko sreče zadel Federico Gatti, potem ko je najprej povsem zgrešil žogo.

Juventus je po zmagi začasno prevzel vodstvo na lestvici. Ima 33 točk, eno več od Interja, ki bo v nedeljo zvečer gostoval pri prvaku Napoliju. Tretji je Milan s 26 točkami, četrti Neapeljčani so jih zbrali 24.

Štirinajsti krog bo na sporedu od sobote do ponedeljka. V soboto bodo dvoboji Genoa - Empoli Lovra Štubljarja, Lazio - Cagliari in Milan - Frosinone Matevža Kamenšek Pahiča.

V nedeljo bodo poleg večernega derbija še tekme Lecce - Bologna, Fiorentina - Salernitana, Sassuolo - Roma in Udinese - Verona. Videmčani bodo vsaj dva meseca igrali brez poškodovanega Jake Bijola, za nastop pa bo kandidiral Sandi Lovrić. Šestnajstletni David Pejičić je član mladinske zasedbe Udineseja.

V ponedeljek bo za konec 14. kroga še obračuna Torina in Atalante.