Oblačno Humidity: 92%

Reims ujel Lille na četrtem mestu

Nogometaši Reimsa so v uvodni tekmi 14. kroga francoske lige premagali Strasbourg z 2:1 in imajo zdaj 23 točk, toliko kot četrtkov evropski tekmec Olimpije Lille. Ta bo svoje četrto mesto skušal izboljšati v nedeljo, ko bo igral z Metzem.

Reims ni imel težav pri lovu na sedmo zmago v sezoni. Že v prvem polčasu je bil precej boljši, prvi zadetek je dosegel Amir Richardson v deseti minuti, drugega so pred koncem prvega polčasa sprva pripisali kot avtogol Lucasu Perrinu, na koncu je za strelca obveljal Mohamed Daramy.

V drugem delu so domači večinoma dobro nadzirali potek tekme, le ob koncu je za nekaj razburjenja z znižanjem z bele točke poskrbel Kevin Gameiro (88.), a je gostom zmanjkalo časa za še kakšen zadetek.

Na prvih treh mestih pred Lillom in Reimsom so PSG s 30, Nica z 29 in Monaco s 24 točkami. Parižani bodo igrali v nedeljo proti Le Havru, ekipi slovenskega trenerja Luke Elsnerja.

Zasedba iz Nice bo v soboto zvečer gostovala pri Nantesu, Monačani pa bodo v nedeljo gostili Montpellier.