15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Šešku 13 minut ob zmagi Leipziga

Nogometaši Leipziga so v 13. krogu nemškega prvenstva premagali Heidenheim z 2:1. Priložnost za igro je od 77. minute za Leipzig dobil tudi slovenski reprezentant Benjamin Šeško, ki pa se ni vpisal med strelce.

V Nemčiji je sneženje poseglo v spored s prestavitvijo obračuna med Bayernom in Unionom iz Berlina, ostale popoldanske dvoboje pa so vendarle odigrali.

Leipzig je v enem od teh s težavami prišel do treh točk proti novincu Heidenheimu. Čeprav so ves čas prevladovali, si priigrali ogromno strelov, so do zadnjih minut trepetali za poln izkupiček.

Na koncu sta bila zadetka v prvem polčasu dovolj. Pod prvega se je po uspešno izvedeni enajstmetrovki podpisal Lois Openda (29. minuta), četrt ure kasneje pa je vodstvo povišal Yussuf Poulsen. Še pred polčasom je Heidenheim znižal in vnesel nekaj nemira v vrste saške ekipe, potem ko je zadel Benedikt Gimber.

Šeško je za razliko od zadnjega kroga nemškega prvenstva tokrat dobil priložnost, a se v zadnjih 13 minutah ter sodniškem dodatku ni vpisal med strelce. Drugi slovenski nogometaš Leipziga Kevin Kampl je obsedel na klopi za rezervne igralce.

Ne preostalih popoldanskih tekmah je Borussia Mönchengladbach ugnala Hoffenheim z 2:1, s 3:1 pa je bil od Wolfsburga boljši Bochum.

Na lestvici je Leipzig začasno preskočil Borussio iz Dortmunda (24 točk) in je četrti s 26 točkami. Na vrhu sta Bayer (34) in Bayern (32), sledi pa jima Stuttgart (27).

Medtem ko Bayern v tem krogu ne bo igral, bodo nogometaši iz Leverkusna v nedeljo gostili Dortmundčane. Stuttgart drevi čaka obračun proti Werderju iz Bremna.

V nedeljo bosta še tekmi Mainz - Freiburg ter Augsburg - Eintracht Frankfurt. Že v petek je Köln v gosteh z 1:0 ugnal Darmstadt.