Oblačno Humidity: 92%
12°C

Milan petič zapovrstjo zmagal, Roma boljša v rimskem derbiju

Nogometaši Milana so v 31. krogu italijanskega prvenstva premagali Lecce s 3:0 in se še utrdili na drugem mestu lestvice. Rimski derbi med Romo in Laziem se je končal z 1:0 v korist prve.

Uvodno sobotno tekmo sta igrala Milan in Lecce, gladko so jo dobili favorizirani domačini. Christian Pulisic in Olivier Giroud sta zadela v šesti in 20. minuti, Rafael Leao pa je v 53. minuti potrdil peto zaporedno ligaško zmago gostiteljev. Lecce je od 45. minute igral brez izključenega Nikole Krstovića.

V Rimu pa sta se pomerila Roma in Lazio. Že pred tekmo so za delo policije poskrbeli navijači obeh ekip, v bližini stadiona se je približno 200 Lazievih pristašev spopadlo s stoterico Rominih, kot je poročala italijanska tiskovna agencija Ansa, so policisti aretirali enega izgrednika. Na sami tekmi pa je padel le en zadetek, tega je v 42. minuti dosegel Gianluca Mancini.

Ob 20.45 bo še obračun Empoli - Torino. V petek sta se Salernitana in Sassuolo razšla z 2:2.

V nedeljo bodo še tekme Frosinone - Bologna, Monza - Napoli, Cagliari - Atalanta, Verona - Genoa in Juventus - Fiorentina, v ponedeljek pa bo vodilni Inter gostoval v Vidmu pri Udineseju Jake Bijola in Sandija Lovrića.

Inter ima ob tekmi manj 79 točk, Milan je pri 68, Juventus, ki ima tudi tekmo manj, je pri 59, Bologna pri 57, Roma je pri 55, Lazio pa ima na sedmem mestu 46 točk. Pred njim je še Atalanta, s 50 točkami in ima še dve tekmi v dobrem. Udinese je 14. z 28 točkami.