Oblačno Humidity: 79%

Na derbiju vrha italijanske lige brez zmagovalca

Nogometaši Juventusa in Interja so se v 13. kolu italijanskega prvenstva razšli brez zmagovalca (1:1). Na vrhu razpredelnice je tako razmerje med ekipama ostalo enako, s sobotnima zmagama pa sta se nekoliko približala Milan in branilec naslova Napoli.

Inter ima na vrhu 32 točk, Juventus pa dve manj. Po zmagi v soboto proti Fiorentini z 1:0 ima Milan 26 točk, Napoli pa je pri 24, potem ko je bil ob debiju Walterja Mazzarrija na klopi prvakov v gosteh boljši od Atalante z 2:1.

Večerni derbi je bolje začela stara dama iz Torina, ki je na veselje domačih pristašev povedla v 27. minuti. Po lepi akciji na levi strani je natančno z desnico meril Dušan Vlahović. Vodstvo domačih je trajalo le šest minut, po prav tako lepi akciji, tokrat z desne, je natančno zaključil Lautaro Martinez.

S 13. golom je Argentinec še povečal prednost na lestvici strelcev, sledita mu Olivier Giroud (Milan) in Domenico Berardi (Sassuolo) s po sedmimi.

Na delu sta bila danes tudi slovenska nogometna reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić, ki sta se v ponedeljek z izbrano vrsto uvrstila na EP prihodnje leto v Nemčiji.

Z Udinesejem tokrat nista bila tako uspešna, vpisala sta četrti poraz v prvenstvu. Videmčani so izgubili z 1:3 v Rimu proti Romi portugalskega stratega Joseja Mourinha. Za zebre je bil to prvi poraz v domačem prvenstvu po 27. septembru.

Po današnjem porazu Udinese zaseda 16. mesto z 11 osvojenimi točkami. Roma sledi najboljšemu četvercu in je peta z 21 točkami.

V izenačenem dvoboju je Roma povedla v 20. minuti, ko je po podaji Paula Dybale zadel Gianluca Mancini. Izenačil pa je Florian Thauvin v 57. minuti. V 81. minuti je Dybala zadel še sam, zmago pa je tik pred iztekom 90 minut potrdil Stephan El Shaarawy.

Bijol je za Udinese odigral celo tekmo, Lovrić pa je v v igro vstopil v 69. minuti. Mladega David Pejičića ni bilo v kadru Videmčanov.

Na preostalih današnjih tekmah je Frosinone brez Matevža Kamenšek-Pahića v kadru slavil proti Genoi z 2:1, medtem ko je Empoli, pri tem Lovra Štubljarja prav tako ni bilo v ekipi, doma izgubil proti Sassuolu s 3:4. Odločilni zadetek je Berardi dosegel tik pred iztekom dvoboja.

Že v soboto je Salernitana premagala Lazio z 2:1.

V ponedeljek bosta še tekmi Verona - Lecce in Bologna - Torino.