Oblačno Humidity: 83%
15°C

Peta zaporedna zmaga nogometašev Hajduka, Rijeka ni razočarala navijačev

V šestnajstem kolu hrvaškega prvenstva so gledalci videli zanimive tekme z lepimi števili zadetkov- Slaven Belupo proti Lokomotivi prekinil niz štirih tekem brez doseženega zadetka, Vidovič dosegel gol v zadnjih minutah tekme za zmago Dinama nad Osijekom, Rijeka zanesljivo do zmage v Varaždinu, Gorica premočna za Rudeš, Hajduk proti Osijeku do pete zaporedne zmage.

Prvo tekmo kola sta odigrala Lokomotiva Zagreb in Slaven Belupo. Oba kluba nista v najboljši formi, nogometaši Lokomotive in Slaven Belupa pred tokratnim srečanjem niso poznali zmage na zadnjih 5 tekmah, Slaven Belupo pa je prekinil niz kar štirih tekem brez zadetka. Tekmo je boljše začel Slaven Belupo, že v 14. minuti je Hoxha lepo prodiral po levi strani in s pomočjo domačih branilcev prišel do zadetka. Lokomotiva je uspela s pomočjo hitre reakcije Šotičeka priti do izenačenja, a je Mioč, nogometaš Slaven Belupa, bil tisti, ki je postavil rezultat, s katerim se je končal prvi polčas. S prvencom v hrvaškem prvenstvu je za končnih 3:1 v korist Slaven Belupa svoji ekipi prinesel zmago Matej Šakota. Ekipa Roya Ferenčine je z zmago preskočila Lokomotivo in se povzpela na sedmo mesto prvenstvene lestvice, Lokomotiva je z tekmo in točko manj na osmem mestu.

Po dveh zaporednih remijih pred reprezentančnim premorom je Rijeka tokrat iskala zmago proti Varaždinu. Vodilni zadetek za Rijeko je v 13. minuti dosegel Banda, po zelo lepi in že osmi asistenci Tonija Fruka v tej sezoni. V začetku drugega polčasa je za 2:0 v korist Rijeke avtogol dosegel Škaričić, gostje so pa uspeli to prednost zadržati do konca tekme. Rijeka je tako s petnajstimi odigranimi tekmami na drugem mestu in ima 31 točk, Varaždin pa je po drugem zaporednem porazu šesti, z 17 točkami.

Derbi kroga sta odigrala Dinamo Zagreb in Osijek. Dinamo je v 24. minuti prišel do zadetka, z dobrim in natančnim udarcem je uspelo Bulatu premagal gostujočega vratarja Marka Malenica. Vodstvo so nogometaši Dinama držali vse do 75. minute, ko je Matković preigral domačega vratarja Zagorca in žogo poslal v prazno mrežo. V sodnikovem dodatku je za zmago Dinama zadel rezervist Vidović ter prekinil niz dveh zaporednih remijev. Dinamo je tako s štirinajstimi tekmami na tretjem mestu in ima 27 točk, Osijek pa je peti z 22 točkami.

Hajduk je pred reprezentančnim premorom bil v odlični formi, tokrat pa je novo zmago iskal proti Istri 1961. Gledalci niso dolgo čakali na prvi zadetek, v 16. minuti je z dobrim strelom z zunanjim delom stopala Emir Sahiti načel mrežo domačinov iz Istre. Pred samim zaključkom tekme je iz enajstmetrovke Marko Livaja zapečatil zmago Hajduka in postavil končnih 0:2. Hajduk je z zmago ostal na vrhu lestvice in ima 36 točk, Istra na drugi strani pa je na predzadnjem, devetem mestu z 14 točkami.

Zadnjo tekmo kola sta odigrala Gorica in Rudeš. Že v 16. minuti je Vujnović iz neposredne bližini zadel za 1:0, nato pa je še v prvem polčasu dva zadetka dosegel Blummel, kjer sta mu asistirala Jurica Pršir in Josip Mitrović. Tekma se je končala z rezultatom 3:0 v korist Gorice. Gorica je z zmago ostala v stiku z vrhom lestvice in je na četrtem mestu z 26 točkami, na drugi strani pa Rudeš lovi svojo prvo zmago in je na zadnjem mestu z 3 točkami.