Oblačno Humidity: 58%

Vaterpolisti Ljubljane Slovana spet boljši od Triglava

Vaterpolisti Ljubljane Slovana bodo redni del novoustanovljene lige AWL bržkone končali na prvem mestu.

Na turnirju v Kranju so konec tedna v derbiju neporaženih ekip premagali Triglav z 9:8 in potrdili prvo mesto.

Do konca rednega dela ekipe sicer še čaka turnir konec februarja v Kopru, a glede na razmerje moči ne gre verjeti, da bi Ljubljančani lahko zapravili prvo mesto.

Ljubljana Slovan je v tretjem medsebojnem obračunu v sezoni že drugič premagala Kranjčane, Prvič pred dobrimi 14 dnevi so bili igralci iz prestolnice uspešni v državnem prvenstvu in slavili visoko s 13:8. Kranjčani so se pred tem veselili zmage v finalu pokala z 10:9.

V še eni izenačeni in napeti tekmi, v katerih sta se izkazala oba vratarja, Jure Beton v domačih vratih in Roko Lazić v gostujočih, je do odločitve prišlo v zadnji četrtini. Na polovici tekme je bila v boljšem položaju kranjska ekipa, ki je na drugi odmor odšla s prednostjo dveh golov.

Tudi v tretji četrtini so Kranjčani po golu Marka Gostića še vodili z dvema goloma prednosti (6:4). V začetku zadnje četrtine je ljubljanski kapetan Martin Puš izenačil na 6:6, v vratih je bil nepremagljiv Lazić, v napadu pa so Miha Petrovčič, Igor Cuomo in Enej Potočnik, ki je v polno zadel minuto in 42 sekund pred koncem tekme za tri gole razlike, Kranjčani so z goloma Roka Justina svoj zaostanek sicer znižali, za popoln preobrat in vsaj točko jim je zmanjkalo časa.

"Čestitam fantom za dobro igro od prve do zadnje sekunde. Bila je trda tekma, z veliko plavanja, kar smo tudi pričakovali. V tretji četrtini smo nekoliko spremenili obrambo in z njo zaustavili njihove najbolj nevarne strelce. Na žalost smo v zadnjih treh minutah po nepotrebnem prejeli dva gola, vendar na žalost nisem več imel na voljo time-outa. Ampak ne glede na to si tako Kranjčani kot moji igralci zaslužijo čestitke za res dobro predstavo," je bil po zmagi svoje ekipe zadovoljen Jure Škof, trener Ljubljane Slovana.

"Najprej čestitke Ljubljančanom za zasluženo zmago. Do polovice tekme smo imeli vse pod kontrolo, toda takšne tekme, kot je bila današnja, so tekme trenutkov. Skratka, ko smo imeli priložnost, da bi nasprotniku pobegnili, tega nismo storili in potem se je tekma obrnila v korist Ljubljane Slovana," pa je tekmo komentiral Krištof Štromajer, trener AVK Triglava.

Za Triglav so zadeli Jan Justin (4), Andraž Pušavec, Nikola Rajlić, Marko Gostić in Juš Vončina, za Slovan Ljubljano pa Vukašin Stefanović (3), Enej Potočnik (2), Branko Kirasič, Igor Cuomo, Martin Puš in Miha Petrovčič.