Bravo in Maribor si delita točke na vrhu EON NextGen lige

V 10. kolu EON NextGen lige je Bravo zabeležil novo zmago in ostaja na samem vrhu lestvice, kjer si točke deli z Mariborom, ki je v tem kolu na domačem terenu premagal Muro. Celjani so zabeležili poraz proti Domžalčanom, Olimpija pa je remizirala proti Krki.

Vodilna ekipa lige Bravo Mastercard je svojo dobro formo nadaljevala proti Fužinarju, ko je povedla že v 7. minuti tekme. Takrat je iz enajstmetrovke gol dosegel Vid Hojč, za katerega je to bil že sedmi zadetek v letošnjem prvenstvu. Le tri minute kasneje je vodstvo podvojil Leo Jusić, za končnih 0:3 pa je poskrbel Leo Jusić. Bravo je trenutno vodilna ekipa lige in ima enako število točk kot Maribor (25), na vrhu pa je zaradi boljše gol razlike.

Na derbiju 10. kola EON NextGen lige je petouvrščena Mura pred 50 navijači gostovala pri drugouvrščenemu Mariboru. Črno-beli so povedli že v 5. minuti tekme, ko je avtogol dosegel Anej Lorbek. Za popolni preobrat je z goloma v 24. in 37. minuti poskrbel Nik Podlesnik, ki je postavil tudi končni rezultat 2:1 v korist Mariborčanov.

Domžalčani so pred 100-imi gledalci gostili Celjane, kateri so na lestvici le mesto nižje od Domžal, in se nahajajo na visokem četrtem mestu. Edini gol na srečanju je v 50. minuti tekme dosegel Luka Dovžan Karahodžić, ki je s svojim petim golom v ligi rumeni družini prinesel nove tri točke. Celjani sedaj po porazu zaostajajo štiri točke za Domžalčani.

Krka je na gostovanju pri Olimpiji dobila gol v 63. minuti, ko je iz enajstmetrovke zadel Edmond Imeraj. 20 minut kasneje so nogometaši Krke izenačili iz nove enajstmetrovke, ki jo je izkoristil Tai Meze, in postavil končnih 1:1.

Gorica je na domačem terenu izgubila proti Aluminiju z 0:2, z enakim rezultatom pa je Radomlje doma premagalo Koper. Brinje Grosuplje je na gostovanju v Iliriji zmagalo z 2:4, Rudar Velenje pa je na zelo zanimivem srečanju proti Interblocku, na katerem so gledalci videli kar 7 zadetkov, zmagalo z 4:3.