6°C / 20°C
8°C / 23°C
10°C / 20°C

Maribor, Olimpijo in Muro na vrhu Eon NextGen lige loči le točka

Vodilna trojica, ki je sestavljena iz Maribora, Olimpije in Mure je v 25. kolu mladinske Eon NextGen lige zabeležila zmage. Na vrhu jih loči le po točka, najbližji zasledovalci pa so Grosupeljčani, ki so tokrat zabeležili remi proti Gorici in trenutno zaostajajo kar 10 točk za vodilnim Mariborom, Domžale in Celje pa od Maribora loči kar 13 točk.

Maribor je na Ljudskem vrtu pred 400 gledalci gostil Domžalčane, ki so v prejšnjem krogu premagali Olimpijo s kar 4:0. Vijolični so do 50. minute z goli Dukarića, Čuka in Katiča vodili s 3:0, nato pa so gostje v 59. in 88. minuti vodstvo zmanjšali na 3:2, kar je bil tudi končni rezultat tekme.

Bravo Mastercard je na gostovanju proti ljubljanski Olimpiji izgubil z minimalnih 1:0. Edini gol na srečanju je v 84. minuti dosegel Aldin Jakupović, ki je sedaj z trinajstimi goli na tretjem mestu lestvice strelcev.

Aluminij je v Kidričevem gostoval Muro. Domačini so povedli v 5. minuti z golom Mesariča, a so črno-beli s kar štirimi goli Nika Kasala do 59. minute preobrnili rezultat in povedli s kar 1:4. Vodstvo je v 85. minuti zmanjšal Gal Kosar, a je to bil samo obliž na rano.

Ilirija Extra-Lux je na domačem terenu gostila A2S Celje, ki je na zadnjih treh tekmah zabeležilo tri zaporedne zmage. Domačini so z golom Korošca povedli v 11. minuti, a so Celjani 13 minut kasneje izid izenačili. Končnih 2:1 je v 55. minuti tekme postavil Jure Novak, ki je svoji ekipi prinesel pomembne tri točke v borbi za obstanek.

Brinje Grosuplje je na gostovanju v Gorici nujno rabilo tri točke, saj so še pred kratkim bili v igri za osvojitev naslova. Tekma se je končala z rezultatom 0:0, Grosupeljčani pa sedaj za vodilnim Mariborom zaostajajo kar 10 točk.

Krka je z 0:4 premagala Radomljane, Tabor iz Sežane je z 1:3 izgubil proti Rudaru iz Velenja, Koper pa je na domačem terenu bil slabši od Nafte 1903, ki ga je premagala z minimalnih 0:1.