Nekaj oblačnosti Humidity: 85%

Drugo kolo slovenskega pokala prineslo nekaj presenečenj

V naslednji krog tekmovanja so se uvrstili vsi prvoligaši, za največje presenečenje pa so poskrbeli nogometaši Središča, ki so premagali drugoligaša iz Slovenske Bistrice.

Slovenski pokal je prinesel zelo zanimive obračune. Jurovski Dol je s svojimi številčnimi navijači pričakovano bil poražen v Ljudskem vrtu, kjer so jih vijolični premagali z visokih 9:0. Koper brez težav prišel do zmage v Komnu z rezultatom 0:6, Rogaška je po začetnem vodstvu Šmarja pri Jelšah uspela doseči kar 4 zadetke in tako zmagala z 1:4, Mura pa je z 0:4 premagala Hodoš. Celje je v Krškem prišlo do zmage z 1:4, Olimpija se je mogla zelo potruditi, saj je do zmage nad Grosupljem prišla po enajstmetrovkah, nogometaši Radomelj pa so z visokih 0:4 premagali NK Ljubljano. Tekma med Srednjo Bistrico in Odrancem je bila v 69. minuti zaradi velikega naliva prekinjena, rezultat pred prekinitvijo tekme pa je bil 3:1 v korist Odrancev. Zaradi slabega vremena je prav tako bila prestavljena tekma Stojnci – Podvinci, ki bo odigrana v petek, 3. novembra ob 18. uri.

Zelo zanimivo srečanje pa so gledalci lahko videli na tekmi med nogometaši Središča, ki nastopajo v četrtem kakovostnem razredu ter Slovensko Bistrico, ki nastopa v drugi slovenski ligi. Mož odločitve je bil Tihomir Kepe, že v 14. minuti je poskrbel za vodstvo svoje ekipe in za zmago z minimalno razliko 1:0.