Oblačno Humidity: 95%
10°C

Koper in Olimpija brez težav v pokalu, Celjani in Domžalčani izpadli

Sredine tekme šestnajstine finala slovenskega pokala so prinesle dve presenečenji oziroma slovo dveh prvoligašev. Celjani so po enajstmetrovkah izgubili z Nafto 1903 v Lendavi, Domžalčani pa z 1:2 z Gorico. Brez večjih težav sta napredovala branilec pokalne lovorike Olimpija in Koper, visoko sta premagala velenjski Rudar oziroma Odrance.

Državni in pokalni prvaki, nogometaši Olimpije, so na poti obrambe pokalne lovorike danes preskočili novo oviro. Velenjski drugoligaš je na Kodeljevem klonil z 1:4, v prvem polčasu sta zadela Pedro Lucas in Ivan Posavec, v drugem pa Diogo Pinto z bele točke in Marko Brest. Za Rudar je za znižanje na 1:3 zadel Stian Džumhur.

Koprčani so šele v drugem delu strli odpor Odrancev. Tekmo so odločili v dveh minutah, potem ko sta v 58. in 60. zadela Nardin Mulahusejnović in Timothe Nkada, tretji gol je dosegel Bede Osuji ob koncu tekme.

Rogaška je v Ljubljani zmagala šele po podaljšku. Domači so ob koncu tekme povedli, v 85. je zadel Timon Perković, a je že dve minuti zatem izenačil Oliver Kregar. V podaljšku je prvoligaška ekipa le potrdila status favorita z zadetkoma Nejca Gradišarja (99.) in Antonia Majcenića (105.).

Tudi Kalcer Radomlje so si zagotovile napredovanje v boju z drugoligaško ekipo. Na gostovanju pri Fužinarju na Ravnah je bilo 2:0 za Radomljane, prvi gol je Luka Cerar dosegel ob koncu prvega dela, zmago je potrdil Madžid Šošić v 81.

Poslovili pa so se Domžalčani. V Novi Gorici je po prvem polčasu brez zadetkov domače v vodstvo popeljal Maj Blažič (49.), a je Filip Stuparević poskrbel za izenačenje že šest minut pozneje. Toda domači so dosegli še drugi gol, uspešen je bil Nejc Mevlja v 79., tega zaostanka pa gostom ni uspelo izničiti.

V zadnji današnji tekmi sta se pomerila vodilni ekipi prve in druge lige. Na terenu Nafte so Celjani odlično začeli in že v tretji minuti povedli z golom Edmilsona. To je bil edini zadetek v tem delu, v nadaljevanju pa so domači vse bolj pritiskali in v 85. minuti je Stjepan Oštrek dosegel izenačujoči zadetek. Podaljšek odločitve ni prinesel, tako da so odločali streli z bele točke. Natančni so bili vsi strelci v prvih štirih serijah, potem pa je vratar domačih David Nemeth ubranil strel Denisu Popoviću. Oštrek pa je tudi enajstmetrovko spremenil v gol in prinesel zmago Lendavčanom.

V četrtek bosta na vrsti še dva delno prvoligaška dvoboja, Primorje eMundia - Maribor in Eltron Šenčur - Mura. Ta del pokalnega tekmovanja se bo končal v soboto in nedeljo, ko bodo na sporedu še dvoboji nižjeligašev: Podvinci - Tabor Sežana, Roho - Ilirija 1911, Rudar Trbovlje - Sij Acroni Jesenice, Aluvar Gančani - Beltinci Klima Tratnjek, Videm - Hajdina, Čarda Martjanci - Prekmurec Dobrovnik in Središče - Avto Rajh Ljutomer.

Že v torek pa so si napredovanje zagotovili nogometaši kranjskega Triglava po zmagi z 2:1 nad Zavrčem.