Oblačno Humidity: 95%
10°C

Nogometaši Beltincev zadnji pokalni polfinalisti

Nogometaši Beltincev so zadnji polfinalisti pokala Pivovarne Union. Beltinčani so v četrtfinalu v gosteh po podaljšku premagali Ilirijo 1911 z 2:1. S tem so se med polfinalisti pridružili Rogaški, Gorici in Muri.

Na drugoligaškem obračunu med Ilirijo 1911 in Klimo Tratnjek iz Beltincev redni del ni dal odločitve, čeprav je v drugem polčasu prevladovala beltinška zasedba, a ni bila dovolj nevarna.

V 101. minuti pa je tretja ekipa 2. SNL povedla, ko je zadel Alan Kaučič. Toda že v 103. minuti so Ljubljančani, ki so predzadnji v drugoligaški konkurenci, izenačili, ko je bil uspešen Filip Lukežič.

Jan Bruno Kralj pa je v 115. minuti po protinapadu zadel za 2:1, kar je bilo dovolj za napredovanje, čeprav so imeli domači v 120. minuti lepo priložnost za izenačenje.

Slatinčani so v torek v gosteh premagali Triglav Kranj s 3:2, v sredo so bili Novogoričani doma boljši od Radomelj s 4:1, Sobočani pa so na Bonifiki po streljanju enajstmetrovk ugnali Koper.

Polfinalna dvoboja prav tako na eno tekmo bosta čez tri tedne, žreb parov pa bo v ponedeljek zvečer v oddaji Pod prečko na televiziji Sportklub.