Nekaj oblačnosti Humidity: 80%
16°C

Nogometaši Brava prvi finalisti pokalnega tekmovanja

Nogometaši Brava so se uvrstili v finale pokala Pivovarne Union, potem ko so na današnji polfinalni tekmi v Ljubljani premagali Domžale s 3:2 (0:2).

Ljubljančani so prvi finalisti pokalnega tekmovanja v sezoni 2021/22. V finalu, ki bo 11. maja v Celju, se bodo pomerili z zmagovalci četrtkove tekme med Koprom in Celjem, ki se bo na stadionu Bonifika v Kopru pričela ob 20.15.

Ljubljanska ekipa se je prvič prebila v veliki finale, potem ko je v drugem polčasu uprizorila prvovrsten preobrat in nadoknadila zaostanek dveh golov, zmagoviti zadetek pa je v četrti minuti sodnikovega podaljška dosegel Gregor Bajde.

Izbranci domžalskega trenerja Dejana Đuranovića so na najboljši možni način odprli obračun v Šiški. V začetku tretje minute so v svoji prvi akciji na tekmi povedli z 1:0, po močnem in natančnem strelu z 20 metrov svojega ideologa igre Senijada Ibričića je bil nemočen domači vratar Matija Orbanič.

Ljubljančane je prejeti gol v zgodnjem obdobju tekme dobesedno "presekal". Dolgo časa so potrebovali, da so strnili svoje vrste, prvo nevarnejšo akcijo so uprizorili v 19. minuti, po strelu Matije Kavčiča z 22 metrov pa se je izkazal gostujoči vratar Ajdin Mulalić.

Domžalčani so do konca polčasa prikazali zbrano in preudarno predstavo v obeh smereh igre. Goste so vseskozi imeli pod nadzorom, ob tem so v 26. minuti povedli z 2:0. Po kotu z leve strani se je v domačem kazenskem prostoru ob pravem času na pravem mestu znašel branilec Tilen Klemenčič ter z močnim strelom z glavo še drugič na tekmi zatresel mrežo vratarja Orbaniča.

Varovanci domačega trenerja Dejana Grabića so odločno začeli drugo polovico tekmo. Po strelih Križana z glavo v 46. in Martina Kramariča v 55. minuti z roba kazenskega prostora se je izkazal Mulalić, ki je bil na pravem mestu tudi ob poskusu Gregorja Bajdeta v 63. minuti.

Le minuto pred tem se je v imenitni priložnosti znašel tudi gostujoči napadalec Arnel Jakupović, a je slabo sprejel žogo in zapravil priložnost za 3:0.

Gostom sta prvi preobrat na dvoboju prinesla rezervista, po predložku Žana Trontlja je v 64. minuti znižal Luka Marjanac. Le tri minute kasneje je bilo vroče tudi pred ljubljanskimi vrati, po strelu z glavo Šoštarič Karića pa se je z bravuroznim posredovanjem izkazal Orbanič.

V končnici rednega dela je glavni sodnik Mertik po pregledu posnetka v sobi za Var in več kot petminutni prekinitvi le dosodil 11-metrovko za Bravo, ki jo je realiziral Martin Kramarič.

A gostitelji se s tem niso zadovoljili, v izdihljajih tekme so prek Bajdeta, ki je izkoristil lepo podajo Kavčiča z leve strani, dosegli še zmagoviti gol in se prvič v zgodovini kluba uvrstili v veliki finale slovenskega pokala.

"Prvi polčas je bil katastrofalen, v drugem pa smo močno izboljšali svojo igro. Vseskozi smo stopnjevali naš ritem, v izdihljajih tekme pa dosegli tudi zmagoviti gol," je po zmagi dejal junak dvoboja Bajde.