Nekaj oblačnosti Humidity: 85%

V polfinalu nogometnega pokala še Olimpija in Bistrica

Po včerajšnjih zadnjih tekmah četrtfinala pokala Pivovarne Union so znani vsi polfinalisti nogometnega pokalnega tekmovanja.

Aluminiju in Mariboru, ki sta si napredovanje zagotovila že v sredo, sta se včeraj pridružila še Olimpija in Kety Emmi&Impol Bistrica po zmagah proti Celju in Rogaški.

V polfinalu pokalnega tekmovanja sta tako dva drugoligaška kluba; Aluminij je v sredo izločil lanskega prvaka tega tekmovanja iz Kopra, v včerajšnjem edinem povsem drugoligaškem obračunu pa so bili v Rogaški Slatini boljši gostje iz Slovenske Bistrice z 2:0 (2:0).

Bistričani so si pot v polfinale tlakovali že v prvem polčasu. Že prvi priložnosti so spremenili v zadetka, po udarcih v le nekaj minutah pa domači niso več zmogli moči za preobrat in vrnitev. Najprej je v 33. minuti Jaša Martinčič odbito žogo pospravil v mrežo domače ekipe, le tri minute zatem pa je bil Martinčič v vlogi podajalca, po prodoru pa je bil s strelom z leve strani natančen še Enej Kapun. V drugem delu so gostje zanesljivo obdržali prednost in se na koncu veselili zmage proti trenutno prvouvrščeni ekipi v 2. SNL.

Na poti do četrtfinala sta današnja tekmeca v prejšnjem krogu izločila prvoligaška tekmeca; Kety Emmi&Impol Bistrica je ugnala Bravo z 1:0, Rogaška pa z enakim izidom CB24 Tabor Sežano.

V večerni tekmi sta se v osrednjem obračunu te faze tekmovanja pomerila prvo- in tretjeuvrščena ekipa prvenstvene lestvice. Začetek je bil popolnoma ljubljanski, saj so domači v prvih desetih minutah stisnili tekmece pred njihov gol, med številnimi priložnostmi je izstopal strel Timija Maxa Elšnika, ko je žoga zadela vratnico. V nadaljevanju so Celjani prišli do sape, bili v drugem polčasu za odtenek boljši, a brez zadetka.

Tudi v podaljšku golov ni bilo, tako da so odločale enajstmetrovke. V Stožicah so nogometaši obeh ekip zrežirali pravo srhljivko, saj se je tekma končala šele po desetih serijah in z zmago domačih 6:5. Obradović je svojo ekipo držal v igri z dvema obrambama, Celjani pa so nato dvakrat zadeli okvir vrat. Ob koncu izvajanja se je razigral tudi domači vratar Matevž Vidovšek in zadnja dva celjska poskusa ubranil, tudi tistega Klemna Nemaniča. Na drugi strani je imel priložnost za zmago mladi Nemanja Gavrić in jo tudi izkoristil ter zeleno-bele popeljal v polfinale.

V osmini finala je Olimpija s 3:1 premagala Nafto 1903, Celjani so bili s 3:0 boljši od ekipe Bosch Bračič Videm.

Že v sredo sta bili na sporedu prvi tekmi. Pri drugouvrščeni ekipi druge lige je gostoval lanski pokalni prvak Koper in moral priznati premoč domačim. Ti so do odmevne zmage prišli po pravzaprav edini nevarni akciji v drugem delu, ko je v 79. minuti po strelu Roka Frešnerja koprski vratar Adnan Golubović žogo le odbil, na pravem mestu pa je bil Jakov Katuša. Gostje so zaman iskali izenačenje, najlepšo priložnost pa je imel že v sodnikovem dodatku Ivan Novoselec, a je žoga poletela tik nad prečko.

Do četrtfinala je sicer zasedba iz Kidričevega prišla z zmago nad Fužinarjem Vzajemci v osmini finala s 4:2, Koprčani so v osmini finala šele po podaljšku ugnali Domžale z 2:0.

Mariborčani so se pomerili z nogometaši Primorja eMundie. Maribor je nekoliko težje od pričakovanj na koncu le strl odpor Ajdovcev in se uvrstil v polfinale. V prvem delu sta zadela Arnel Jakupović in Marko Tolić, a so gostje po nevarnem začetku drugega dela in dveh strelih v okvir vrat tudi znižali, zadel je Borna Proleta. Gostje so nato iskali izenačenje, vendar so domači z zadetkom Marka Božića v 77. dokončno potrdili napredovanje.

Maribor je v osmini finala brez težav s 4:0 odpravil velenjski Rudar, medtem ko je ajdovska ekipa prav tako zanesljivo s 6:1 ugnala Zavrč.