Oblačno Humidity: 85%

Brinje Grosuplje v dramatični končnici premagalo Muro

V 22. kolu EON NextGen lige so gledalci videli zanimiva srečanja z velikim številom zadetkov. Derbi kola je tokrat bil odigran v Radencih, kjer sta se pomerila Brinje Grosuplje in Mura. Olimpija, A2S Celje in Maribor so uspeli zabeležiti visoke zmage v borbi za naziv najboljše mladinske ekipe v Sloveniji.

Na prvem srečanju tokratnega kola sta se pomerili ekipi Domžale in Radomlje. Gostje iz Radomelj so z dvema goloma Mateja Malenška v 26. in 80 minuti tekme zmagali z 0:2, razigrani Malenšak pa je z 10-imi goli trenutno najboljši strelec Radomelj.

V Velenju je na stadionu Ob jezeru Rudar gostil ljubljansko Olimpijo. Gostje so dosegli svoj prvi zadetek v 22. minuti, ko je Tim Matanovič premagal nasprotnega vratarja. Rezultat je ostal enak vse do 75. minute, ko je Aldin Jakupović uspešno realiziral enajstmetrovko, in dosegel svoj 8 gol v tekmovanju. Razigrani Dino Kojić je do konca tekme uspel zadeti še dva gola, kar pomeni da je v tej sezoni EON NextGen lige dosegel kar 11 zadetkov.

Ekipa A2S Celje se je pomerila proti Krki. Celjani so z golom Džemhurja in dvema Bejija Muhammada do 50. minute tekme vodili že z 3:0. Tomaž Novak je nekaj upanja Krki vrnil z golom v 63. minuti, a je Beji Muhammad minute kasneje zadel že četrti gol za domače Celjane. Za 5:1 je v 73. minuti poskrbel Tian Kujović, končnih 5:2 v korist Celjanov pa je v 84. minuti postavil Luka Kržan.

Na Stadionu Ilirija je pred 70 gledalci Ilirija Extra-Lux gostila Maribor. Razigrani Mariborčani so bili premočan nasprotnik za Ilirijo, saj so do 46. minute tekme vodili že s kar 0:5. Za domače je nato v 62. in 71. minuti zadel Filip Lukežič, za vijolične pa je do konca tekme še zadel Patrik Katič. Tekma se je končala z rezultatom 2:6 v korist Maribora.

Na derbiju kola sta se pomerila domača Mura in Brinje Grosuplje. Gostje so povedli v 22. minuti iz enajstmetrovke, strelec pa je bil Nik Zrnec, ki je zadel svoj osmi gol v prvenstvu. V dramatični končnici tekme je Luka Baš izenačil v 90. minuti, končni rezultat tekme pa je v 94. minuti postavil David Vitamvas, ki je z golom Grosupeljčanom prinesel vse tri točke.

Bravo Mastercard je z 3:0 bil uspešnejši od Gorice, Koper je v gosteh pri Tabor Sežani zmagal z 0:1, Nafta 1903 pa je doma z 1:2 izgubila proti Aluminiju.