7°C / 12°C
8°C / 18°C
7°C / 21°C
10°C / 20°C

Olimpija, Maribor in Mura zabeležili visoke zmage v bitki za prvaka EON NextGen lige

EON NextGen liga je tudi tokrat ponudila zanimive tekme z velikim številom zadetkov. Brinje Grosuplje doma izgubilo od Krke, Mura v gosteh s 4:1 premagala Gorico, Maribor z enakim rezultatom močnejši od Rudar Velenja, Olimpija pa je s kar 8:2 premagala Nafto. Junak tekme je nedvomno bil Aldin Jakupović, ki je dosegel kar štiri zadetke.

Na prvem srečanju 23. kola sta se pomerili ekipi Radomlje in Bravo. Domači Radomljani so z dvema goloma Mateja Malenšeka do 28. minute vodili z 2:0. Malenšek je tako zabil svoj 11. in 12. gol, in se sedaj nahaja na drugem mestu lestvice strelcev. Gostje so v 30. in 61. minuti imeli na voljo dve enajstmetrovki, ki ju je uspešno realiziral Kobi Bajc.

Po zmagi nad Muro v prejšnjem kolu se je Brinje Grosuplje tokrat pomerilo proti Krki. Domačini iz Grosuplja so srečanje dobro začeli, saj so povedli v 14. minuti z golom Vala Močnika. Krka je nato prišla do popolnega preobrata v 58. in 82. minuti, ko sta strelca bila Mark Gliha in Gregor Medle.

Mura je po porazu proti Grosupeljčanom tokrat nujno rabila zmago proti Gorici. Domača Gorica je povedla v 34. minuti tekme z golom Taja Šuligoja. Muraši so nato v drugem polčasu dosegli kar štiri zadetke in so v borbi za najboljšo mladinsko ekipo v Sloveniji prišli do pomembnih treh točk.

V Rogozi je Maribor pred 80-imi gledalci gostil Rudar Velenje. Gostje so povedli v 9. minuti, ko je svoj 12. gol v prvenstvu dosegel Elmir Avdić. Mariborčani so do konca prvega polčasa z goloma Grlića in Čuka vodili z 2:1, v drugem polčasu pa sta še po gol dodala Grlić in Ristić, ki sta tudi postavila končni rezultat 4:1 v korist vijoličastih.

Vodilna Olimpija je na Športnem parku Jama gostila Nafto 1903. Domačini so po trojnem zadetku Aldina Jakupovića do konca prvega polčasa že vodili s 3:0. Ljubljančani so nato v 46. in 50. minuti dosegli še dva zadetka, dve minuti kasneje pa je Rajh dosegel prvi gol za Nafto. Petrov je nato zadel šestega za Olimpijo, Horvat pa drugega za Nafto. Do konca tekme je Olimpija še dvakrat zadela, končni rezultat tekme pa je bil 8:2. Aldin Jakupović je dosegel kar štiri zadetke in je sedaj z 12. goli drugi strelec prvenstva.

Aluminij je v Kidričevem izgubil proti Domžalam z 0:2, strelca pa sta za goste v 37. in 67. minuti tekme bila Evelons in Bandur.

Tekmi Tabor Sežana – Celje in Koper – Ilirija Extra-Lux sta bili prestavljeni na drugi termin.