Oblačno Humidity: 84%

Olimpija prevzela prvo mesto Eon NextGen lige

Borba za naslov najboljše mladinske v Sloveniji se nadaljuje. Brinje Grosuplje je po porazu proti Domžalam dovolilo Olimpiji, da skoči na prvo mesto lestvice. Mura in Maribor sta le remizirala, tako da sta ostala na tretjem in četrtem mestu, ter tako dovolila ostalim ekipam, da se jim točkovno približajo.

Prvo srečanje 20. kola Eon NextGen lige sta odigrala Domžale in Brinje Grosuplje. Rumena družina iz Domžal je v 46. minuti povedla z golom Marka Šerbca, še enega pa je 12 minut kasneje dodal Said Duranović. Gostje so pred samim koncem dosegli zadetek za zmanjšanje vodstva, a to ni bilo dovolj za osvojitev točk. Končni rezultat je bil 2:1 v korist Domžalčanov.

Koper je pred 150-imi navijači gostil Maribor. Gal Pečjak je v 27. minuti povedel Koper v vodstvo, a so nekaj minut kasneje vijolični odgovorili z golom iz enajstih metrov. Gal Pečjak je pred koncem prvega polčasa dodal še en gol, kar je pomenilo da gre Koper na odmor z golom prednosti. Mariborčani so v 81. minuti uspeli izenačiti, ko je Alex Ristić z golom svoji ekipi prinesel točko.

Ekipa Kalcer Radomlje je gostovala pri Rudar Velenju. Domačini so srečanje začeli ekspresno, saj je Tarik Abbas že v 1. minuti srečanja zadel za vodstvo svoje ekipe. Radomlje je uspelo izenačiti v 75. minuti z golom Beljkaša, za minimalno zmago Radomelj pa je v 93. minuti poskrbel Petar Bačić.

Na Stadionu Olimp v Celju je pred stotimi gledalci bilo odigrano srečanje med Celjem in Muro. Domačini so povedli v 4. minuti, strelec pa je takrat bil Lovro Turinek. Gol za izenačenje in svojega devetega v sezoni Eon NextGen lige je v 18. minuti dosegel Luka Turudija, ki je postavil tudi končni rezultat tekme, 1:1.

V Sežani sta se pred 250-imi gledalci pomerila Tabor Sežana in Olimpija. Domači so do 16. minute z goloma Eddyja in Morelja vodili že z 2:0, kar je bil tudi končni rezultat prvega polčasa. Zmaji so se v drugem polčasu prebudili, ter v 49. minuti z golom Matanoviča uspeli zmanjšati vodstvo. Za končnih 2:2 in delitev točk je v 70. minuti poskrbel Aldin Jakupović.

Bravo je na Športnem parku Šiška z rezultatom 1:0 uspel premagati Krko, Ilirija Extra-Lux in Aluminij pa sta se razšla z rezultatom 3:3.

Zadnjo srečanje kola sta v Lendavi odigrala domača Nafta 1903 in Gorica. Po avtogolu Aneja Gleščiča v 3. minuti je Nafta prišla do prvega vodstva na tekmi, ki ga je Anej Horvat 9 minut kasneje iz enajstmetrovke še povečal. Končnih 2:1 pa je iz nove enajstmetrovke na tekmi postavil Maj Blažič, ki je dosegel svoj deseti gol te sezone Eon NextGen lige.