Oblačno Humidity: 84%
15°C

Brinje Grosuplje in Olimpija si delita točke na vrhu Eon NextGen lige

Najboljše slovenske mladinske ekipe so se po dobrih dveh mesecih vrnile nazaj v pogon. Borba za naslov najboljšega v Sloveniji je zelo bojevita, saj so na samem vrhu lestvice razlike v osvojenih točkah minimalne. Tokrat so od vodilne četverice, ki jo sestavljajo Olimpija, Mura, Maribor in Brinje Grosuplje, vse tri točke osvojili le Grosupeljčani.

Ilirija Extra-Lux je gostovala v Športnem parku Radomlje. Gostje so že v 5. minuti z golom Videnovića zadeli za vodstvo, še en gol pa je v 29. minuti za 0:2 dodal Jure Novak. V drugem polčasu sta za končnih 0:4 poskrbela Mušič in Novak, ki sta zadela v 52. in 78. minuti .

Maribor je gostil A2S Celje. Prvi so na tekmi po golu Krambergerja v 32. minuti povedli vijolični, izid pa je pred samim koncem polčasa poravnal Lovro Turinek in postavil končni izid 1:1.

Krka je svojem stadionu gostila Domžale. Domačini so srečanje začeli odlično, saj so do 26. minute z dvema goloma Tomaca vodili že z 2:0. Rumeni so pred polčasom odgovorili z zadetkoma Zajca in Štefanca, tako da so ekipi na odmor šli z rezultatom 2:2. Za končnih 3:2 je svoj drugi zadetek na tekmi in svojega dvanajstega v ligi dosegel Štefanec, ter tako svoji ekipi prinesel vse tri točke.

Olimpija in Koper sta na Športnem parku Jama pred 180-imi igralci pokazala zelo izenačen dvoboj. Domačini iz Ljubljane so v 25. minuti z golom Kojića povedli , nato pa je sledil hiter odgovor gostov v 40. minuti, ko je Lamadžema zadel svoj 7 zadetek v tej sezoni mladinske Eon NextGen lige. Na začetku drugega polčasa so Ljubljančani prišli do novega vodstva, a je nato Luka Žavbi v 54. minuti izid poravnal, in postavil končnih 2:2.

Aluminij je na Športnem parku NK Aluminij gostil Tabor Sežano. Domačini so prišli do zanesljive zmage s 3:0, strelca pa sta bila Klemen Rahle in Rene Škerget, ki je v drugem polčasu prišel do dveh zadetkov.

Mura je na mestnem stadionu Fazanerije gostila Bravo Mastercard. Gostje so s kar štirimi zadetki v drugem polčasu uspeli visoko premagati črno-bele.

Gorica je proti Rudar Velenju z zadetkom Maleševića v 87. minuti uspela osvojiti vse tri točke.

Zadnjo srečanje 19. kola pa sta v Grosuplju odigrala Brinje Grosuplje in Nafta 1903. Domačini so z zadetkoma Stojakovića in Zrneca do 28. minute vodili z 2:0, 6 minut kasneje pa je po uspešno izvedeni enajstmetrovki vodstvo znižal Anej Horvat. Domačini so nato po zadetku Zalaznika vodstvo še povečali, v 86. minuti pa je za končnih 4:1 v korist domačinov poskrbel David Vitamvas.

Brinje Grosuplje je po zmagi skočilo na sam vrh lestvice in ima enako točk kot drugo uvrščena Olimpija, sedaj ekipi loči le gol razlika. Mura na tretjem mestu ima točko manj, Maribor na četrtem pa dve točki manj od vodilne dvojice.