Oblačno Humidity: 83%
15°C

Delitev točk na večnem derbiju mladinske lige

Za nami je tudi 18. kolo Eon NextGen lige. Derbi kroga je bil odigran na Ljudskem vrtu, kjer sta se v večnem derbiju pomerila Maribor in Olimpija. Mura je po visokih zmagah v prejšnjih krogih tokrat remizirala z Domžalami, Brinje Grosuplje pa se je z visoko zmago približalo vodilni trojici.

Prvo tekmo kola sta na Olimpu odigrali ekipi A2S Celje in Bravo Mastercard. Celjani so bili na tem srečanju zelo dobro strelsko razpoloženi. Prvi zadetek za Celje je v 30. minuti dosegel Lucas Mačak, nato pa je sledila goliada domačinov. Do konca prvega polčasa so vodili s kar 3:0, nato pa so dodali še tri zadetke. Razigrani Alban Veselaj je v 60. in 63. minuti povišal vodstvo na 5:0, za končnih 6:0 pa je še bil uspešen Hugo Šelih.

Na Ljudskem vrtu je 300 gledalcev bilo priča zanimivemu večnemu derbiju. Obe ekipi sta pred tokratnim obračunom bili v dobri formi in sta se nahajali tik pod vrhom lestvice, Olimpija je bila uvrščena na višjem mestu le zaradi boljše gol razlike. Tekmo se boljše začeli Ljubljančani, saj je v 13. minuti Aldin Jakupović premagal vratarja Lukasa Tomažiča. Do izenačenja so domačini prišli v 93. minuti, ko je Marcos Tavares iz enajstmetrovke dosegel svoj dvanajsti zadetek v sezoni in tako postavil končni rezultat 1:1. Olimpija je ostala na drugem mestu, Maribor pa se z dvema točkama manj nahaja na tretjem.

Mura in Domžale sta prikazala zanimivo srečanje s štirimi zadetki. Vodilna ekipa Eon NextGen lige Mura, je povedla že v 8. minuti, strelec pa je bil Jaka Domjan, ki se z 18 goli nahaja na samem vrhu lestvice strelcev. 5 minut kasneje je sledilo povišanje vodstva, za Muraše je tokrat bil uspešen Luka Turudija. Domžalčani so pred koncem prvega polčasa uspeli znižati vodstvo, ko je Vid Štefanec s svojim desetim golom prvenstva svoji ekipi dal nov zagon za iskanje pozitivnega rezultata. Za končnih 2:2 in delitev točk pa je v 71. minuti poskrbel nogometaš Domžal Nik Guberac.

Na ostalih obračunih je zadnjeuvrščena Ilirija z minimalnih 1:0 premagala Gorico, Radomlje je v gosteh pri Sežani bilo boljše z 1:3, Nafta pa je v Lendavi proti Krki, na obračunu, kjer so gledalci videli kar 9 zadetkov, zmagala z rezultatom 6:3. Na zadnjih dveh obračunih tega kola je Koper premagal Aluminij z minimalnih 3:2, Brinje Grosuplje pa je z novo zmago proti Rudar Velenju prišlo le na dve točki zaostanka za prvim mestom.