Oblačno Humidity: 84%
15°C

Mura in Olimpija si po visokih zmagah delita prvo mesto mladinske lige

V 17. kolu Eon NextGen lige smo videli zanimive obračune. Maribor je po remiju z Aluminijem dovolil Olimpiji in Muri, da mu na vrhu lestvice uideta z dvema točkama prednosti, Brinje Grosuplje pa vsem trem diha za ovratnik.

Mura, ki je nedvomno ena najboljših mladinskih ekip lige, je doma pred 600 navijači pričakala Nafto 1903. Muraši so v prvem polčasu nadzorovali potek tekme in uspeli dvakrat zatresti mrežo Nafte. Luka Turudija je iz enajstmetrovke dosegel prvi zadetek na tekmi, nato pa je še vodstvo povečal Niko Graj. V 54. minuti pa prava mojstrovina Graja, ki je iz približno 30-ih metrov sprožil na vrata Nafte in povečal vodstvo na 3:0. Za končnih 4:0 pa je poskrbel najboljši strelec lige Jaka Domjan, ki je po predložku dosegel svoj 17. zadetek v tej sezoni. Mura je še vedno na prvem mestu lestvice, Nafta pa na zadnjem, z 11 točkami.

Olimpija in A2S Celje sta se pomerila na Športnem parku Jama. Ljubljančani so v prvem polčasu prikazali odlično igro, in do 33. minute z dvema zadetkoma Imeraja, ter enega Kojića, vodili z kar 3:0. Za končnih 4:0 pa je v 65. minuti poskrbel Matej Dvoršak. Olimpija je z zmago preskočila Maribor in se nahaja na odličnem drugem mestu, kjer si točke deli z vodilno Muro.

V Kidričevem je pred 110 navijači Aluminij gostil nogometaše Maribora. Obe ekipi sta pokazali zanimivo in dinamično igro, toda je prvi polčas je pripadel gostom. Tine Čuk je v 38. minuti premagal Jana Petka, a so rdeče-beli bili tisti, kateri so v drugem polčasu prevzeli pobudo. Gal Kosar je dobro igro kronal z zadetkom v 78. minuti, in svoji ekipi prinesel točko.

Na ostalih obračunih sta Bravo in Domžale remizirala z 0:0, Gorica pa je z goloma Šuligoja in Blažiča z 2:0 premagala Tabor Sežano. Brinje Grosuplje se je z zmago nad Ilirijo obdržalo v boju za najvišja mesta, in sedaj za prvouvrščeno Mura zaostaja le za štiri točke. Rudar je uspel z minimalno zmago nad Krko osvojiti tri točke, Kalcer Radomlje pa je doma, na zelo zanimivem srečanju premagal Koper s 4:2.