Oblačno Humidity: 84%

Tesna bitka na vrhu lestvice mladinske lige

Odigrano je bilo šestnajsto kolo Eon NextGen lige, v kateri nastopajo najboljše slovenske mladinske ekipe. Do zmag so prišle vse tri ekipe, ki si delijo točke na vrhu lestvice.

Odigrane so bile vse tekme kola, razen obračuna med Nafto in Bravom, ki bo odigran 5.12. ob 13.00.

Kolo sta odprla Tabor Sežana in Brinje Grosuplje na stadionu Rajko Štolfa Sežana. Za edini zadetek na tekmi je bil zadolžen Aljaž Zalaznik. V 77. minuti je iz enajstmetrovke dosegel svoj sedmi gol sezone in svoji ekipi prinesel minimalno zmago z 0:1. Tabor Sežana je po porazu na desetem mestu, Grosuplje pa za prvem mestu na lestvici zaostaja le štiri točke in se nahaja na četrtem mestu.

Ekipi iz zgornjega dela lestvice A2S Celje in Domžale sta pred 100 navijači na stadionu Olimp Celje prikazali zelo izenačen dvoboj. V 48. minuti je svoj peti gol v prvenstvu dosegel Tian Kujović in povzpel svojo ekipo na visoko peto mesto z 26 točkami, na drugi strani pa so Domžale po porazu padle na šesto mesto in imajo točko manj od tokratnih nasprotnikov.

Zadnjeuvrščena Ilirija Extra-Lux je gostila Krko. Nogometaši Krke so v 23. in 44. minuti z zadetkoma Medleja in Radoviča do polčasa vodili z 0:2. Jure Novak je v drugem polčasu zadel iz enajstmetrovke, a to ni bilo dovolj za osvojitev točke, saj je končni rezultat bil 1:2 v korist Krke. Ilirija je padla na zadnje mesto in ima enako število točk kot Nafta, ki ima odigrano tekmo manj. Krka pa se je z zmago povzpela na dvanajsto mesto in ima 18 točk.

Na obračunu med dvema kluboma iz primorske je Koper na Bonifiki gostil Gorico. Koper je bil prvi, ki je povedel, Luka Žavbi je v 30. minuti uspel svoji ekipi prinesti vodstvo. Gostje so odgovorili v drugem polčasu preko Rožiča Šuligoja, ki je v 52. minuti uspel premagati vratarja Kopra. Gorica je po remiju ostala na štirinajstem mestu z 13 točkami, Koper je pa padel na sedmo mesto in ima 25 točk.

Maribor in Kalcer Radomlje sta na Ljudskem vrtu odigrala dobro srečanje z petimi doseženimi goli.

Gledalci so videli zelo zanimivo srečanje, saj je Maribor povedel že v drugi minuti srečanja, strelec pa je bil Tine Čuk. Sledil je takojšen odgovor gostov, Hanan Duraković je dve minuti po vodstvu Maribora uspel s svojim sedmim golom v prvenstvu rezultat izenačiti. Rdeč karton Brina Horvata ni preveč vplival na domačine, saj so do konca tekme zadeli še trikrat in uspeli zmagati z 4:1, strelci pa so še bili Niko Grlič, Marcos Tavares in znova Tine Čuk. Mariborčani imajo 34 točk in so drugem mestu lestvice z enakim številom točk kot Mura in Olimpija, Radomlje pa je na dobrem devetem mestu z 19 točkami.

Olimpija je v Športnem parku Jama pričakala Aluminij. Gledalci v prvem polčasu niso videli zadetkov, zato sta moštvi na odmor odšli z rezultatom 0:0. K sreči je bilo v drugem polčasu veliko bolj zanimivo. Kojić je bil prvi, ki je zatresel mrežo Aluminija v 68. minuti in dosegel svoj sedmi gol v prvenstvu. Edmond Imeraj in Aldin Jakupović sta v 71. in 92. minuti poskrbela za povišanje vodstva in zmago Olimpije z 3:0. Olimpija je kljub zmagi ostala na tretjem mestu, saj sta tako Mura kot Maribor premagala svoje nasprotnike v tem kolu in jih na vrhu loči le gol razlika, Aluminij je enajsti z 18 točkami.

Najzanimivejša tekma z največ zadetki je bila odigrana na stadionu Ob Jezeru med Muro in Rudar Velenjem. Mura je že v prejšnjem krogu proti Iliriji dosegla kar 7 golov in tudi tokrat ni bila daleč od te številke. Muraši so do vodstva prišli že v 5. minuti, po podaji iz prostega strela je gol zadel Sašo Lovrec, a so Velenjčani hitro izenačili po zadetku Elmirja Avdića. Niko Graj je bil tisti, ki je popeljal Muro v novo vodstvo, ki ni trajalo več kot 5 minut, saj je drugi gol za Velenje dosegel Marin Galić Bosnić. V drugem polčasu smo na novi zadetek čakali do 74. minute ko je Luka Baš odbitek pospravil preko vratarja Velenja. Luka Turudi je poskrbel za povišanje vodstva Mure, a so domačini hitro odgovorili z zadetkom Florijana Mežnarja. Vse skrbi Murašov so bile končane, ko je prvi strelec mladinskega prvenstva Jaka Domjan zadel iz enajstmetrovke in tako dosegel že šestnajsti zadetek za svojo ekipo. Stevo Krejić je v 96. minuti le ublažil rezultat, tekma se je končala z rezultatom 4:5 v korist Mure. Mura je obdržala prvo mesto na lestvici s 34 točkami, Rudar Velenje Korektbau je na osmem mestu z 22 točkami.