7°C / 10°C
9°C / 19°C
8°C / 22°C

Radomljani v sodnikovem dodatku izločili Maribor

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v osmini finala pokala Pivovarne Union po preobratu z 2:1 v gosteh premagali Maribor. V četrtfinale sta napredovala še dva predstavnika 2. SNL. Beltinci so s 5:0 premagali Ljutomerčane, Gorica pa je bila s 3:1 boljša od Jesenic.

Vijoličasti so imeli v prvem delu več od igre, na odmor pa odšli z minimalno prednostjo. V 43. minuti je gol dosegel Hilal Soudani, potem ko je iznajdljivo zadel s peto.

V drugem delu so Radomljani pripravili preobrat. Najprej so gosti po nespretnem posredovanju vratarja Menna Bergsna prišli do enajstmetrovke. V 79. minuti jo je kljub ne najbolj posrečeni "panenki" izkoristil Dejan Vokić.

Šok za domače navijače je prišel v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je že vse kazalo na podaljšek. Takrat je s skrajne desne strani kazenskega prostora iz prostega strela lepo zadel Caio Da Cruz in svojo ekipo popeljal v četrtfinale.

Ob tekmi v Ljudskem vrtu sta bila popoldne še dva obračuna brez prvoligašev. Beltinci Klima Tratnjek so visoko odpravili Avto Rajh Ljutomer s 5:0. V prvem polčasu so zadeli Jan Bruno Kralj (16. minuta), Luka Pihler (35.) in Marin Rantuša (38.). V drugem polčasu je za piko na i dvakrat zadel še Gašper Černe (65., 68.).

Napredoval je še četrti predstavnik 2. SNL. Gorica je v gosteh s 3:1 ugnala Sij Acroni Jesenice. Gosti so v 24. minuti vodili z 2:0, potem ko sta zadela Sebastian Lesjak (12.) in Luka Baruca. Še pred polčasom je znižal Mateo Klarić (37.). Takoj po začetku drugega dela pa je, kot se je kasneje izkazalo, končni izid postavil Darko Hrka (47.).

V torek sta napredovali zasedbi Triglava in Ilirije. Prvi so z 1:0 v gosteh premagali Podvince, ljubljanska zasedba pa je bila s 3:1 boljša od Vidma.

V četrtek bodo še tri tekme, Čarda Martjanci - Mura, Olimpija - Koper ter Nafta 1903 - Rogaška.