12°C / 19°C
10°C / 20°C
9°C / 19°C

Za konec rednega dela zmaga GGD Šenčurja

Slovenska košarkarska zasedba GGD Šenčurja je za konec rednega dela regionalne lige Aba 2 zabeležila četrto zmago. Na zadnjem turnirju v Širokem Brijegu je v 13. krogu v dvoboju ekip, ki sta bili brez možnosti za uvrstitev v končnico, z 81:76 ugnala hrvaško zasedbo Cedevito Junior.

Slovenski predstavniki so v drugi četrtini večkrat vodili za osem točk, polčas pa končali s prednostjo štirih. Tudi v nadaljevanju je bila tekma izenačena, v zaključku pa je bila korak pred tekmeci hrvaška zasedba.

Nato pa sta v zadnjih 71 sekundah dvoboj odločila koša Alena Malovčiča za 77:76, nato pa še Daliborja Đape za 79:76. Za konec je dvakrat s črte prostih metov zadel še Gaber Ožegovič.

Najboljši strelec dvoboja je bil z 18 točkami Đapa, eno manj je dodal Malovčič (8 skokov). Štirinajst asistenc je prispeval Jan Novak (2 točki). Pri hrvaški zasedbi sta po 16 točk dosegla Ivan Karačić in Renato Serdarušić.

GGD Šenčur je že pred časom izgubil možnosti za nastop v končnici, ki si jo je zagotovila prva osmerica. Sezono so Gorenjci končali s štirimi zmagami in devetimi porazi na 11. mestu med 14 klubi.

V končnici bo igral domžalski Kansai Helios, ki je kot osmi ujel nastop v četrtfinalu. Ta se bo začel 12. aprila, Domžalčani pa se bodo pomeril z najboljšo ekipo rednega dela Spartakom iz Subotice.