12°C / 19°C
10°C / 20°C
9°C / 19°C

Košarkarji Term Olimia so po podaljšku premagali Kansai Helios z 99:96

Košarkarji iz Podčetrtka so zabeležili jubilejno deseto zmago v ligi Nova KBM, tretjo v nizu, in se povzpeli na mesta, ki vodijo v četrtfinale. Hkrati se lahko zdaj pohvalijo, da so na domačem parketu v tej sezoni premagali vse tri najboljše ekipe v ligi; Krko so ugnali v pokalu, Ilirijo pa 11. marca v DP.

Domžalčani so doživeli prvi poraz v ligi Nova KBM v letu 2024. S petim porazom so prekinili niz osmih zmag, še vedno pa ostajajo trdno na drugem mestu za Krko in pred Ilirijo.

Gostje so imeli na voljo zgolj osem igralcev - zaradi težav z ahilovo tetivo je manjkal prvi skakalec moštva Tibor Mirtič, odločitev o zmagovalcu pa je padla šele po dodatnih petih minutah igre.

Podaljšek so izborili igralci Kansai Heliosa oziroma Jan Zemljič v zadnji desetinki rednega dela, domači pa so nato vendarle uveljavili širši nabor igralcev in zasluženo prišli do dveh pomembnih točk.

Najboljšo predstavo v dresu Term Olimia je odigral Alaksandar Stoimenov, ki je zbral 31 točk (trojke 5:8), 7 skokov in 7 podaj (indeks 34).

Terme Olimia bodo naslednji tri tekme igrale v gosteh, in sicer proti Šentjurju (30. 3.), Hopsom in Rogaški, Kansai Helios pa bo v prihodnjih dveh krogih gostil GGD Šenčur (30. 3.) in Ilirijo.

* Dvorana Podčetrtek, gledalcev 150, sodniki: Krejić, Škrbec (oba Kranj), Mušić (Rogatec).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pajk 2, Pelko 12 (1:2), Škorjanc 3, Švigelj 2, Stoimenov 31 (4:4), Struger 14 (2:6), Bratož 17 (7:9), Atanacković 14 (3:3), Livadić 4.
* Kansai Helios: Djitte 13 (1:1), Blomgren 18 (8:8), Zemljič 6 (2:2), Nemanič 14, Copot 8, Mahkovic 17 (6:9), Sirc 14 (6:7), Daneu 6.
* Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 17:24, Kansai Helios 23:27.
* Met za tri točke: Terme Olimia Podčetrtek 12:36 (Stoimenov 5, Pelko 3, Bratož 2, Atanacković, Škorjanc), Kansai Helios 7:27 (Nemanič 4, Copot 2, Mahkovic).
* Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 26, Kansai Helios 24.
* Pet osebnih: Sirc (30.), Nemanič (36.), Daneu (42.).