8°C / 21°C
10°C / 20°C
12°C / 23°C

Sobočani izsilili tretjo tekmo

Odbojkarji Panvite Pomgrada so na drugi tekmi dvoboja za tretje mesto v 1. DOL Sportklub s 3:1 (24, 27, -23, 20) premagali i-Vent Maribor in izenačili izid v zmagah na 1:1.

Odbojkarji Panvite Pomgrada so z zmago izenačili serijo na 1:1 in izsilili odločilno, tretjo tekmo. Obračun v Murski Soboti, v katerem ni igral mariborski reprezentančni kandidat Rok Bračko, a ga je dobro nadomestil Martin Valenčič, je bil zelo izenačen. V prvih treh nizih si nobena ekipa ni priborila več kot štiri točke prednosti, vse pa je odločila končnica.

V prvih dveh so bili v njej bolj zbrani gostitelji. V prvem so s točko razpoloženega Stefana Mirkovića izkoristili drugo zaključno žogo, v katerem so že imeli prednost štirih točk, v drugem pa šele peto, za katero je poskrbel blok Vida Suhadolnika, eden od njegovih petih na tekmi.

Tretji niz so nato dobili Mariborčani, ki so vodili s 23:20, a dovolili izenačenje. A zadnji točki v nizu so vendarle osvojili gosti, niz je z blokom končal Miha Fink.

Še najmanj izenačen je bil četrti niz, v katerem so gostitelji po dobrih servisih Nenada Šormaza povedli s 17:13, nato z asom Mirkovića še z 19:14, prednosti pa niso več izpustili iz rok.

Mirković je dosegel 26 točk, tri z asi, Šormaz jih je prispeval 24, štiri z asi, ki so bili tokrat močno orožje prekmurske ekipe.

Tretja tekma bo v sredo, 24. aprila v Mariboru.

* Dvorana OŠ Murska Sobota I, gledalcev 130, sodnika: Jovanović, Kramar.
* Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda 13 (1 blok), Šormaz 24 (4 ase, 1 blok), Kolarić, Drvarič 4 (1 as), Vrabl, Suhadolnik 13 (5 blokov), Legen 4 (2 asa), D. Novak, Mirković 26 (3 ase, 2 bloka).
* i-Vent Maribor: Fužir 1, Vodušek 1 (1 blok), Pernuš 1 (1 as), Adžović, Valenčič 17 (2 asa, 1 blok), Bračko, Kumer, Kržič 4 (1 as), Donik 10 (3 bloke), Fink 6 (2 bloka), M. Novak.